Stable (latest release) - en to eu translation catalogue (859 entries)

en: Customer Name
eu: Bezeroaren izena

en: Customer Email Address
eu: Bezeroaren posta elektroniko helbidea

en: Don't list me on the public attendee list
eu: Ez nazazu bertaratutakoen zerrenda publikoan zerrendatu

en: If you are creating a recurring event, Tickets will only show up once per Event Series, meaning that the same ticket will apper across all events. Please configure your events accordingly.
eu: Errepikatzen den ekitaldi bat sortzen ari bazara, ekitaldi multzoko behin bakarrik erakutsiko dira sarrerak. Hau da, sarrera berbera ekitaldi guztietan azalduko da. Ekitaldiak portaera horrekin bat egiteko konfiguratu, mesedez.

en: Event Featured Image
eu: Ekitaldiaren irudi nabarmendua

en: Venue Featured Image
eu: Lekuaren irudi nabarmendua

en: Organizer Featured Image
eu: Antolatzailearen irudi nabarmendua

en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
eu: (%1$s ekitaldiaren deskribapen osoa ikusteko: %2$s)

en: No notable changes detected
eu: Ez dira aldaketa aipagarririk antzeman

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
eu: Bertsio honekin barruratu edo eguneratu diren txantiloiak (%s):

en: Existing theme overrides that may need revision:
eu: Baliteke ondoko itxura gainidazketek berrikuspena behar izatea:

en: version data missing from override
eu: gainidazketan bertsio datuak falta dira

en: based on %s version
eu: %s bertsioan oinarritua

en: No notable template changes detected.
eu: Ez dira txantiloi aldaketa aipagarririk antzeman.

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
eu: Duela gutxiko txantiloi aldaketei eta potentzialki eraginpetutako txantiloi gainidazketei buruzko informazioa jarraian aurkitu daiteke.

en: Recent Template Changes
eu: Duela gutxiko txantiloi aldaketak

en: Reserved by:
eu: Nork erreserbatu du:

en: Purchased by:
eu: Nork erosi du:

en: View order
eu: Eskaria ikusi

en: It looks like you have modified your global stock settings but have not saved or updated the post.
eu: Zure stock orokorraren hobespenak aldatu dituzu baina ez duzu bidalketa gorde edo eguneratu.

en: Use global stock
eu: Stock orokorra erabili

en: Use global stock but cap sales
eu: Stock orokorra erabili baina salmentak mugatu

en: Independent (do not use global stock)
eu: Bereizia (stock orokorra ez erabili)

en: Deleted:
eu: Ezabatuta:

en: Enable global stock
eu: Stock orokorra gaitu

en: Global stock level
eu: Stock orokorraren maila

en: (%s sold) | (%s sold)
eu[0]: (%s saldu da)
eu[1]: (%s saldu dira)

en: global inventory
eu: inbentario orokorra

[ctx: ticket stock message (cancelled stock)]
en:  cancelled: %1$d
eu: ezeztatuta: %1$d

en:  pending: %1$d
eu: zain: %1$d

en: Sold %1$d (units remaining: %2$s%3$s%4$s)
eu: %1$d saldu dira (geratzen diren aleak: %2$s%3$s%4$s)

en: Please fill in the RSVP confirmation name and email fields.
eu: "Erantzun, mesedez" berrespenaren izena eta posta elektronikoa eremuak bete, mesedez.

en: Send RSVP confirmation to:
eu: "Erantzun, mesedez" berrespena nori bidali:

en: Post Type:
eu: Bidalketa Mota:

en: Edit Event
eu: Ekitaldia Editatu

en: See Event Page
eu: Ekitaldiaren Horria Ikusi

en: Edit Venue
eu: Lekua editatu

en: Sales by Ticket
eu: Salmentak sarreraren arabera

en: Edit Ticket
eu: Sarrera editatu

en: Total Sold:
eu: Guztira saldutakoa:

en: When will ticket sales occur?
eu: Sarrerak noiz egongo dira salgai?

en: If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
eu: Sarrerak saltzeko hasiera/amaiera datarik zehazten ez baduzu, sarrerak une honetatik hasita eta ekitaldia amaitu arte eskuragarri egongo dira.

en: Stock:
eu: Stocka:

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out.)
eu: (Sarrera mota honetako zenbat ale dauden. Denak saltzen direnean, sarrera mota hau agortutzat emango da).

en: Selling tickets for recurring events
eu: Errepikatzen diren ekitaldietarako sarrerak saltzen

en: Currently, Tickets will only show up on the frontend once per full event. For PRO users this means the same ticket will appear across all events in the series. Please configure your events accordingly.
eu: Orain, sarrerak webgunean behin bakarrik azalduko dira ekitaldi oso bakoitzeko. Honek PRO erabiltzaileentzat sarrera berdina multzoko ekitaldi guztietan azaltzea suposatzen du. Zure ekitaldiak portaera honekin adostu, mesedez.

en: Ticket Settings
eu: Sarrera hobespenak

en: Post types that can have tickets
eu: Sarrerak izan ditzazketen bidalketa motak

en: RSVP
eu: "Erantzun, mesedez"

en: %1$s out of %2$s available
eu: %2$s -(e)tik %1$s eskuragai

en: Out of stock!
eu: Agortuta!

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: Confirm RSVP
eu: "Erantzun, mesedez" berretsi

en: Looking for more immediate support? We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
eu: Berehalako euskarria behar duzu? Gure ordainpeko edozein plugin erosterakoan  (esaterako, %2$s), %1$s eskaintzen dugu. Lizentzia bat eskuratu eta bertan zuzenean bidalketa bat egiteko aukera izango duzu. Bidalketa astean zehar egin ezkero, erantzuna 24-48 orduko epean jasoko duzu.

en: Already have Events Tickets Plus? You can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
eu: Ekitaldi Sarrerak Plus (Events Tickets Plus) duzu? gure ordainpeko euskarri foroetan %s dezakezu. Gure euskarri taldeak foroak monitorizatzen ditu eta zure hariari 24-48 orduko  epean erantzungo diote (astegunetan).

[ctx: Attendee number]
en: Attendee %1$s
eu: %1$s. partaidea

en: Your tickets from %s
eu: Zure %s-(e)ko sarrerak

en: Your RSVP has been received! Check your email for your RSVP confirmation.
eu: Zure "Erantzun, mesedez" jaso da! Zure posta elektronikoa konprobatu "Erantzun, mesedez" berrespena ikusteko.

en: You can't RSVP more than the total remaining tickets.
eu: Geratzen den sarrera kopurua baino gehiagorekin ezin duzu "Erantzun, mesedez" egin.

en: In order to RSVP, you must enter your name and a valid email address.
eu: "Erantzun, mesedez" egiteko, zure izena eta baliozko posta elektroniko helbide bat sartu behar dituzu.

en: (deleted)
eu: (ezabatuta)

en: Return to the %1$sAttendees Report%2$s.
eu: %1$sBertaratutakoen txostenera%2$s itzuli.

en: Post updated. %1$s
eu: Bidalketa eguneratu da. %1$s

en: Post published. %1$s
eu: Bidalketa argitaratu da. %1$s

en: Post submitted.
eu: Bidalketa bidali da.

en: Post scheduled.
eu: Bidalketa programatu da.

en: Post draft updated.
eu: Bidalketaren zirriborroa eguneratu da.

en: Cheatin Huh?
eu: Tranpetan ari?

en: Invalid Event ID
eu: Ekitaldi ID baliaezina

en: Empty user and email
eu: Erabiltzailea eta posta elektronikoa hutsik daude

en: Invalid Email
eu: Posta elektroniko baliaezina

en: Invalid User ID
eu: Erabiltzaile ID baliaezina

en: Error when sending the email
eu: Errorea posta elektronikoa bidaltzean

en: Email sent successfully!
eu: Posta elektronikoa ondo bidali da!

en: Send Email
eu: Posta elektronikoa bidali

en: %1$s%2$s%3$sInserted:%4$s A new item was inserted successfully. %5$s%2$s%3$sUpdated:%4$s An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.%5$s%2$s%3$sSkipped:%4$s A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.%5$s%6$s
eu: %1$s%2$s%3$sTxertatu da:%4$s Elementu berri bat ondo txertatu da.
    %5$s%2$s%3$sEguneratu da:%4$s Izen eta/edo hasiera data bera duen elementu bat aurkitu da. Aldez aurretik zegoen elementua fitxategiko balio berriarekin eguneratu da.%5$s%2$s%3$sAlde batera utzi da:%4$s Inportatu ezin izan den errenkada bat aurkitu da CSV fitxategian. Errenkada baliaezinak azpian ikusi ditzakezu.%5$s%6$s

en: Previous %s
eu: Aurreko %s

en: Next %s
eu: Hurrengo %s

en: When The Events Calendar and Event Tickets are both activated, The Events Calendar must be running version %1$s or greater. Please %2$supdate now.%3$s
eu: Ekitaldi Sarrerak eta Ekitaldi Egutegia batera aktibatuta daudenean, Ekitaldi Egutegiaren bertsioa %1$s edo berriagoa izan behar da. %2$sEguneratu%3$s, mesedez.

en: Support for Event Tickets
eu: Ekitaldi sarrerentzako euskarria

en: Customizing Event Tickets
eu: Ekitaldi sarrerak pertsonalizatzen

en: We are committed to helping you sell tickets for your event. Check out our handy %s to get started.
eu: Zure ekitaldirako sarrerak saltzen lagundu nahi zaitugu. Hasteko, gure %s erabilgarriari begirada bat bota.

en: Events Tickets Plus
eu: Ekitaldi Sarrerak plus

en: If you have a valid license for one of our paid plugins, you can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
eu: Gure ordainpeko plugin batentzako baliozko lizentzia bat baduzu, gure ordainpeko euskarri foroetan %s dezakezu. Gure euskarri taldekideek foroak monitorizatzen dituzte eta zure hariari 24-48 orduko epean erantzuna emango diote (astean zehar).

en: It appears as if the tribe-common libraries cannot be found! The directory should be in the "common/" directory in the events calendar plugin.
eu: tribe-common liburutegiak ezin dira aurkitu! Direktorioa ekitaldi egutegia plugineko "common/" direktorioan egon beharko luke.

en: %1$s updated. %2$sView %3$s
eu: %1$s eguneratu da. %2$sIkusi%3$s

en: Event published. %1$sView %2$s
eu: Ekitaldia argitaratu da. %1$sIkusi%2$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
eu: %1$s bidali da. %2$sAurreikusi%3$s

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
eu: %1$s data honetarako programatu da: %2$s. %3$sAurreikusi%4$s

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
eu: %1$s zirriborroa eguneratu da. %2$sAurreikusi%3$s

en: %1$s scheduled for: %2$s.
eu: %1$s data honetarako programatu da: %2$s

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
eu: Kokapenik definitzen ez baduzu zure ekitaldiak ez du %sGoogle Rich Snippet%s-ik bistaratuko bilaketa emaitzetan.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
eu: Bota begirada bat %sgehigarri erabilgarriei%s.

en: No %1$s scheduled for %2$s. Please try another day.
eu: %2$s datarako ez dago %1$s programaturik. Beste egun bat probatu, mesedez.

en: There were no results found for %s this month. Try searching next month.
eu: Hilabete honetan ez da %s-rako emaitzik aurkitu. Hurrengo hilabetean bilatzen saiatu.

en: There were no results found for %s.
eu: %s-rako ez da emaitzarik aurkitu.

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
eu: Ez da %2$sren barne edo gertu dagoen %1$srako emaitzarik aurkitu.

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
eu: Oinarri plugina %sDOAN%s mantentzen lagundu!

en: You may want to consider %sobfuscating%s any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
eu: Zure webgunean argitaratzen diren posta elektroniko helbideak %snahastu%s beharko zenituzke spam bilatzaileek harrapatu ez ditzaten.

en: Add-Ons APIs
eu: Gehigarrientzako APIak

en: <p>The event add-ons you have activated need to talk to some outside sources. Please follow the instructions below to configure your settings.</p>
eu: <p>Aktibatu dituzun ekitaldi gehigarriek kanpoko baliabide batzuekin komunikatzeko beharra dute. Zure hobespenak konfiguratzeko argibideak jarraitu, mesedez.</p>

en: %s Name can not be empty
eu: %s izena ezin da hutsa izan

en: %s Name already exists
eu: %s izena dagoeneko existitzen da

en: Previous Day
eu: Aurreko eguna

en: Next Day
eu: Hurrengo eguna

en: The settings below will impact events imported from files and other websites. Be sure to save your changes before starting to import events.
eu: Azpiko ezarpenek beste webguneetatik eta fitxategietatik inportatutako ekitaldien gain eragina edukiko dute. Ziurtatu zure aldaketak gorde dituzula ekitaldiak inportatzen hasi baino lehen.

en: Questions? %sWatch the video%s.
eu: Galderarik? %sBideoa ikusi%s.

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a %sconversion tool%s.
eu: Formatu egokia duen, UTF-8 kodeketa duen CSV fitxategi bat igo. Zure fitxategiak UTF-8 kodeketa duen ez dakizu? Fitxategia gordetzerakoan ziurtatu karaktere kodeketa adierazten duzula, edo bestela, %sbihurketa tresna%s batetik pasa ezazu.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
eu: <strong>Berehalako euskarria behar duzu?</strong> Gure ordainpeko edozein plugin erosterakoan %s eskaintzen dugu. Lizentzia bat eskuratu eta bertan zuzenean bidalketa bat egiteko aukera izango duzu. Bidalketa astean zehar egin ezkero, erantzuna 24-48 orduko epean jasoko duzu.

en: open-source forum on WordPress.org
eu: kode-askeko foroa WordPress.org-en

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our %s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
eu: Goiko urratsak probatu ondoren oraindik arazorik baduzu, gure %s-ra gai berri bat bidali dezakezu. Gure euskarri taldekideek foro hauek astean behin monitorizatzen dituzte eta zu laguntzeko prest daude.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
eu: <strong>Berehalako euskarria behar duzu?</strong> Gure ordainpeko edozein plugin erosterakoan  (esaterako, %2$s), %1$s eskaintzen dugu. Lizentzia bat eskuratu eta bertan zuzenean bidalketa bat egiteko aukera izango duzu. Bidalketa astean zehar egin ezkero, erantzuna 24-48 orduko epean jasoko duzu.

en: post a thread
eu: mezu bat bidali

en: Themer’s Guide
eu: Itxura garatzailearentzako gida

en: %s: An overview of the default templates and styles that are included in the plugin, as well as how to change them.
eu: %s: pluginarekin datozen txantiloi eta estilo lehenetsien gainbegirada bat, eta hauek nola aldatu.

en: Using stylesheets and page templates
eu: Estilo orriak eta orrialde txantiloiak erabiltzen

en: %s: Do you see an issue with your calendar? Go here first to find where it’s coming from and how to fix it.
eu: %s: Egutegiarekin arazoren bat eduki duzu? Hasteko hona joan arazoa nondik datorren eta nola zuzentzen den ikusteko.

en: Troubleshooting common problems
eu: Ohiko arazoak konpontzen

en: %s: Code and guides for customizing your calendar in useful and interesting ways.
eu: %s: Egutegia modu erabilgarri eta interesgarrian pertsonalizatzeko kodea eta gidak.

en: Customizing the Events plugins
eu: Ekitaldi pluginak pertsonalizatzen

en: Events Tickets
eu: Ekitaldi sarrerak

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our WordPress.org forums for %1$s or %2$s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
eu: Aurreko urrats guztiak probatu ondoren oraindik arazoak badituzu, gure %1$s edo %2$s-rako WordPress.org foroetara mezu bat bidali dezakezu. Gure laguntza taldeak foro hauek astean behin monitorizatzen ditu eta zu laguntzeko prest dago.

en: premium support on our website
eu: gure webgunean ordainpeko euskarria

en: CSV Import Settings
eu: CSV inportatze ezarpenak

en: Default status to use for imported events
eu: Inportatutako ekitaldientzat erabiliko den egoera lehenetsia

en: This Action has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
eu: Ekintza hau zaharkitu egin da, WordPress-eko estandarrak betetzeko orain Azpimarra (_) erabiltzen dugu Gidoitxoen (-) ordez. "%s"-tik "%s"-ra

en: This Filter has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
eu: Iragazki hau zaharkitu egin da, WordPress-eko estandarrak betetzeko orain Azpimarra (_) erabiltzen dugu Gidoitxoen (-) ordez. "%s"-tik "%s"-ra

en: New User Primer
eu: Erabiltzaile berriarentzako gida

en: We are committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available, including a handy %s to get your calendar up and running.
eu: Zure egutegiak itxura ezin hobea izan dezan lagundu nahi zaitugu. Horretarako baliabide pila ditugu, zure egutegia martxan jartzeko %s praktiko bat barne.

en: Support for The Events Calendar
eu: Ekitaldi egutegirako euskarria

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
eu: %s: Ekitaldi egutegiaren eta eskura dituzun ezarpenen gida osoa.

en: Settings overview
eu: Ezarpenen bista orokorra

en: %s: A complete look at the features you can expect to see right out of the box as well as how to use them.
eu: %s: Besterik ezean eskura dituzun ezaugarriak eta hauen erabilpenari buruzko xehetasunak.

en: Features overview
eu: Ezaugarrien bista orokorra

en: %s: Our most comprehensive outline for customizing the calendar to suit your needs, including custom layouts and styles.
eu: %s: Egutegia zure beharretara moldatzeko gida osoa, estilo eta diseinu pertsonalizatuak barne.

en: The details of your calendar plugin and settings is often needed for you or our staff to help troubleshoot an issue. We may ask you to share this information if you ask for support. If you post in one of our premium forums, please copy and paste this information into the System Information field and it will help us help you faster!
eu: Arazo bat zuzentzen laguntzeko, zuk zeuk edo gure langileek askotan zure egutegi pluginaren eta hobespenen xehetasunak beharko dituzte. Euskarria eskatzen baduzu informazio hau partekatu dezazula eskatu dezakegu. Bidalketa gure ordainpeko foroetara egiten baduzu, informazio hau Sistemaren informazioa izeneko eremuan kopiatu eta itsatsi ezazu, horrela hobeto lagunduko dizugu.

en: Only license fields for %1$snetwork activated%2$s plugins will be listed on this screen.
eu: Pantaila honetan %1$ssare bitartez aktibatzen%2$s diren pluginen lizentzia eremuak bakarrik zerrendatuko dira.

en: Unnamed %s
eu: Izendatu gabeko %s

en: Create New %s
eu: %s berria sortu

en: Add another %s
eu: Beste %s bat gehitu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Please note that all hands-on support is provided via the forums. You can email or tweet at us… ​but we will probably point you back to the forums 😄
eu: Gure euskarria foroen bitartez ematen dugula gogoan izan. Posta elektroniko bat idatzi edo txio bat bidali diezakiguzu baina ziuraski foroetan galdetzea eskatuko dizugu 😄

en: Read more about our support policy
eu: Gure euskarri politikari buruz gehiago irakurri

en: %s. There are very few issues we haven’t seen and it’s likely another user has already asked your question and gotten an answer from our support staff. While posting to the forums is open only to paid customers, they are open for anyone to search and review.
eu: %s. Ikusi ez ditugun arazo oso gutxi daude eta litekeena da beste erabiltze batek galdera hori egin eta gure euskarri taldearen erantzun bat dagoeneko jaso izatea. Foroetan bidalketak egitea ordainpeko erabiltzaileei bakarrik baimentzen zaie, baina edukiak edonork bilatu eta berrikusi ditzake.

en: Search our support forum
eu: Gure euskarri foroan bilatu

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
eu: %s. Askotan (eta ez hain maiz) ikusten ditugun galderen erantzunak bertan aurkitu ditzakezu. Askotan erantzun bat aurkitzeko biderik azkarrena da!

en: Check our Knowledgebase
eu: Gure ezagutza-baseari begirada bat bota

en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
eu: %s. Gatazkarik dagoen frogatzea arazo konponketarako abiapuntu hoberena da. Hari berri bat irekitzeko askotan urrats hauek jarraitzea eskatuko dizugu, beraz aldez aurretik eginda izatea ideia aparta da.

en: Test for a theme or plugin conflict
eu: Itxura edo plugin gatazkarik dagoen frogatu

en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
eu: Gure webguneko %s gure pluginak erabili eta pertsonalizatzeko aholkuak eta trikimailuak aurkitzeko leku ona da.

en: Knowledgebase
eu: Ezagutza-basea

en: <strong>Want to dive deeper?</strong> Check out our %s for developers.
eu: <strong>Sakonago joan nahi duzu?</strong>Gure garatzaileentzako %s-ri begirada bat bota.

en: list of available functions
eu: funtzio erabilgarrien zerrenda

en: Getting More Help
eu: Laguntza gehiago lortzeko

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
eu: Ikusten ditugun arazoen gehiengoa goiko baliabideekin konpondu daitezke, baina batzuetan euskarri gehigarria behar izatea gerta daiteke. Gure pluginak erabiltzeko laguntza behar baduzu eta gure langile batek zure arazoari begirada bat botatzea nahi baduzu, urrats hauek jarraitu, mesedez:

en: Optimize your site's event listings with %1$sThe Events Calendar%2$s, our free calendar plugin. Looking for additional functionality including recurring events, user-submission, advanced ticket sales and more? Check out our %3$spremium add-ons%4$s.
eu: Zure webguneko ekitaldi zerrendaketa gure doako egutegi plugina, %1$sEkitaldi Egutegia%2$s, erabilita optimizatu. Ekitaldi errepikakorrak, erabiltzaile-bidalketak, sarrera salmenta aurreratua eta antzerako funtzionalitate gehigarria behar duzu? Bota begirada bat gure %3$ssordainpeko gehigarriei%4$s.

en: Thanks you for using %s! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we’re excited to see you using our plugins.
eu: Eskerrik asko %s erabiltzeagatik! Modern Tribe-eko kideok zure laguntza prezatzen dugu eta gure pluginak erabiltzen ari zarela ikusteak asko pozten gaitu.

en: Getting Support
eu: Euskarria lortzeko

en: Install Plugin
eu: Plugina instalatu

en: Active Users:
eu: Erabiltzaile aktiboak:

en: Rating:
eu: Kalifikazioa:

en: Plugin Active
eu: Plugina aktibo

en: Plugin Inactive
eu: Plugina ez aktibo

en: Visit the Add-on Page
eu: Gehigarrien orrialdea bisitatu

en: <a href="%s">edit Events settings</a>.
eu: <a href="%s">ekidtaldien hobespenak editatu</a>.

en: Rate %3$sThe Events Calendar%4$s %1$s on %2$s to keep this plugin free.  Thanks from the friendly folks at Modern Tribe.
eu: Kalifikatu %3$sEkitaldi Egutegia%4$s %1$s batekin %2$s-n plugin hau libre/doan izaten jarraitzeko. Eskerrik asko Modern Tribe-eko kideen partez.

en: Thanks for setting up a valid key, it will expire on %s
eu: Eskerrik asko baliozko gako bat zehazteagatik. %s-an iraungituko da.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when displaying a date in a future year.
eu: Urtea duten datak bistaratzeko formatua sartu. Etorkizuneko urte bateko data bat bistaratzean erabiltzen da.

en: Thank you for using Event Tickets! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we're excited to see you using our plugins. Check out our handy %1$sNew User Primer%2$s to get started.
eu: Eskerrik asko Ekitaldi Sarrerak erabiltzeagatik! Modern Tribe-eko kideok zure laguntza prezatzen dugu eta gure pluginak erabiltzen ari zarela ikusteak asko pozten gaitu. Plugina erabiltzen hasteko, bota begirada bat gure %1$serabiltzaile berriaren oinarrizko eskuliburu%2$s erabilgarriari.

en: Upgrade Plugin
eu: Plugina eguneratu

en: Install %s
eu: Instalatu %s

en: Activate Plugin
eu: Gaitu plugin-a

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
eu: Ekitaldi Egutegia zure ekitaldiak era errazean partekatzen uzten dizun tentuz eraikitako plugin hedagarri bat da.

en: Event Tickets
eu: Ekitaldi sarrerak

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
eu: Ekitaldi Sarrerak zure ekitaldietarako sarrerak era errazean saltzen uzten dizun tentuz eraikitako plugin hedagarri bat da.

en: Advanced Post Manager
eu: Bidalketa kudeatzaile aurreratua

en: Turbo charge your posts admin for any custom post type with sortable filters and columns, and auto-registration of metaboxes.
eu: Zure bidalketa kudeaketari turboa jarri edozein bidalketa mota pertsonalizatu, iragazki eta zutabe ordenagarriak, eta metakutxen erregistro automatikoa izateko.

en:  and
eu:  eta

en: Eventbrite Tickets
eu: Eventbrite sarrerak

en: Facebook Events
eu: Facebook ekitaldiak

en: Events Filter Bar
eu: Ekitaldien iragazki barra

en: Event Tickets Plus
eu: Ekitaldi sarrerak plus

en: Community Tickets
eu: Komunitate sarrerak

en: Activate %s
eu: Aktibatu %s

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
eu[0]: %1$s %2$s ikusi
eu[1]: %1$s %2$s guztiak ikusi

en: %s must be a positive number or percent.
eu: %s zenbaki edo ehuneko positibo bat izan behar da.

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Editing the ticket price is currently disallowed.
eu: Sarreraren prezioa une honetan editatzea debekatuta dago.

en: Default currency symbol
eu: Lehenetsitako dibisa sinboloa

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
eu: Ekitaldi kostuetarako lehenetsitako dibisa sinboloa zehaztu. Kontutan hartu honek etorkizuneko ekitaldietan soilik eragingo duela, eta egindako aldaketak ez direla atzeraeraginez aplikatuko.

en: Currency symbol follows value
eu: Dibisa sinboloa balioaren ondoren

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
eu: Normalean dibisa sinboloa balioaren aurretik jartzen da. Aukera hau gaitzen bada, sinboloa balioaren ondoren azalduko da.

en: Map Settings
eu: Mapa ezarpenak

en: Enable Google Maps
eu: Google Maps gaitu

en: Check to enable maps for events and venues.
eu: Markatu egoitzentzat eta ekitaldientzat mapak gaitzeko

en: Google Maps default zoom level
eu: Google Maps-en zoom maila lehenetsia

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
eu: 0 = zoomik ez; 21 = zoom asko.

en: Miscellaneous Settings
eu: Askotariko hobespenak

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
eu: Antolatzaileak eta egoitzak bikoiztu

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
eu: Ekitaldi Egutegia 3.0 bertsioa baino zaharragoa den bertsio batetik eguneratzerakoan bikoiztutako leku eta antolatzaileak aurkitu ditzakezu. Botoi honetan sakatu leku eta antolatzaile berberak automatikoki elkartzeko.

en: View Welcome Page
eu: Ongietorri orrialdea ikusi

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
eu: Plugina instalatu zenuenean bistaratu zenuen orrialdea ikusi.

en: View Update Page
eu: Eguneraketa orrialdea ikusi

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
eu: Plugina eguneratu zenuenean bistaratu zenuen orrialdea ikusi.

en: Debug mode
eu: Arazketa modua

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
eu: Aukera hau gaitu arazketa informazioa logatzeko. Besterik adierazi ezean, datuak zure zerbitzariko PHP errore logan idatziko dira. Log mezuak zure arakatzailean ikusi nahi badituzu, %s instalatzea eta arazketa irteeran "Tribe" fitxa bilatzea gomendatzen dizugu.

en: Debug Bar Plugin
eu: Arazketa barra plugina

[ctx: not available]
en: n/a
eu: e/e

en: You need to upgrade!
eu: Eguneraketa bat behar duzu!

en: You are up to date!
eu: Azkeneko bertsioa duzu!

en: Events Calendar PRO
eu: PRO Ekitaldi Egutegia

en: More...
eu: Gehiago...

en: Latest Version:
eu: Azkeneko bertsioa:

en: Requires:
eu: Betekizunak:

en: Premium Add-Ons
eu: Ordainpeko Gehigarriak

en: News and Tutorials
eu: Berriak eta tutoretzak

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %1$s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%2$s" target="_blank">%3$s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%4$s" target="_blank">%5$s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%6$s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
eu: <p>%1$s-ren erosketa osatzean jaso zenuen lizentzia gakoak eguneraketak eta euskarria jasotzeko eskubidea emango dizu, iraungitu arte. Plugina funtzionatzeko gakoa azpian sartzea ez da beharrezkoa, baina eguneraketa automatikoak nahi badituzu idatzi beharko duzu.<strong>Zure lizentzia gakoak non aurkitu: <a href="%2$s" target="_blank">%3$s</a></strong>.</p> <p>Ordainpeko gehigarri bakoitzak bere gako bakar propioa dauka. Gakoa dagokion azpiko eremuan itsatsi eta hau egiaztatzeko momentu bat itxarotea besterik ez da egin behar. "baliozkoa" mezua eta kolore berdeko iraungitze data bat azaltzen badira, gakoa zuzena da.</p> <p>zure gakoa baliozkoa ez dela edo bere instalazio kopurua agortu dela esaten duen mezu gorri bat agertu ezkero, <a href="%4$s" target="_blank">%5$s</a> bisitatu zure instalazioak kudeatu edo zure lizentzia eraberritu/eguneratzeko.</p> <p>Eguneraketa bat espero duzu baina ez duzu ezer ikusten? WordPress-en <a href="%6$s">Arbela > Eguneraketak</a> menura joan eta "Berriz egiaztatu" sakatu.</p>

en: %1$s Using our plugins in a multisite network? %2$s Please note that your license key will be applied to the entire network, not just this site.
eu: %1$sGure pluginak webgune anitzeko sare batean erabiltzen ari zara?%2$s Kontutan izan zure lizentzia gakoa sare osoan aplikatuko da, ez bakarrik zure webgunean.

en: Network Settings
eu: Sare hobespenak

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
eu: Modern Tribe-ko Ekitaldi Egutegiko sare hobespen orokor guztiak hemen aldatu daitezke.

en: Hide the following settings tabs on every site:
eu: Webgune guztietan hobespen fitxa hauek ezkutatu:

en: Enable timezone support
eu: Ordu-zona euskarria gaitu

en: Update Timezone Data
eu: Ordu-zona datuak eguneratu

en: Click this button to update your database and take advantage of additional timezone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct timezone before clicking this button!
eu: Zure datubasea eguneratu eta horrela ordu-zona gaitasun gehigarrietaz baliatzeko botoi hau sakatu. Botoi hau sakatu baino lehen, WordPress ordu-leku zuzena erabiltzeko<a href="%s" target="_blank">konfiguratu</a>, mesedez!

en: Timezone Settings
eu: Ordu-zona ezarpenak

en: Timezone mode
eu: Ordu-zona modua

en: Use the local timezones for each event
eu: Ekitaldi bakoitzari dagokion ordu-zona erabili

en: Use the sitewide timezone everywhere
eu: Webgune osoari dagokion ordu-zona erabili

en: Show timezone
eu: Ordu-zona erakutsi

en: Appends the timezone to the end of event scheduling information &ndash; this can be useful when you have events in numerous different timezones.
eu: Ekitaldi antolakuntzaren amaieran ordu-zona gehitzen du &ndash; hau erabilgarria da ekitaldiak ordu-zona desberdinetan dituzunean.

en: City:
eu: Hiria:

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: State or Province:
eu: Estatu edo probintzia:

en: Select a State:
eu: Estatu bat aukeratu:

en: Postal Code:
eu: Posta-kodea:

en: Show Google Map:
eu: Google Map erakutsi:

en: Show Google Maps Link:
eu: Google Maps esteka erakutsi:

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Show:
eu: Erakutsi:

en: Show widget only if there are upcoming events:
eu: Widget-a soilik datozen ekitaldiak badaude erakutsi:

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Event Tags:
eu: Ekitaldiaren etiketak:

en: Origin:
eu: Jatorria:

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
eu: Funtzioa begiztan erabili behar da edo $event bat pasa behar zaio.

en: Yesterday
eu: Atzo

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Category
eu: Kategoria

[ctx: category list label]
note: translators: %s is the singular translation of "Event"
en: %s Category | %s Categories
eu[0]: Kategoria %s
eu[1]: %s kategoria

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Loading %s
eu: %s kargatzen

en: Find out more »
eu: Informazio gehiago »

en: %s for
eu: Data honetarako %s

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
eu: Egutegi honek %sEkitaldi Egutegia%s erabiltzen du

en: Click to view a Google Map
eu: Egin klik Google Map bat ikusteko

en: Upcoming %s
eu: Datozen %s

en: %1$s for %2$s - %3$s
eu: %2$s - %3$s tarteko %1$s

en: Past %s
eu: Igarotako %s

en: %1$s for %2$s
eu: %2$sko %1$s

en: Your current Events URL is %s
eu: Zure uneko ekitaldien URLa %s da

en: You %1$scannot%2$s use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.%3$sYour single Event URL is like: %4$s
eu: Goiko slug berdina %1$sezin%2$s duzu erabili. Goikoa plurala izan beharko luke, eta hau singularra. %3$sZure ekitaldi baten URLaren itxura hau da: %4$s

en: Column Mapping: %s
eu: Zutabe mapatzea: %s

en: Columns have been mapped based on your last import. Please ensure the selected fields match the columns in your CSV file.
eu: Zutabeak zure azkeneko inportatzean oinarrituta mapatu dira. Zirutatu aukeratutako eremuak zure CSV fitxategiko zutabeekin bat datozela.

en: Column Headings
eu: Zutabeen goiburuak

en: Event Fields
eu: Ekitaldi eremuak

en: Perform Import
eu: Inportatzea gauzatu

en: Instructions
eu: Argibideak

en: Import Settings
eu: Inportatze ezarpenak

en: Published
eu: Argitaratuta

en: Pending
eu: Egiteke

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Save Settings
eu: Ezarpenak gorde

en: Events Import
eu: Ekitaldiak inportatu

en: Import Instructions
eu: Argibideak inportatu

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
eu: Zure ekitaldiek antolatzailerik edo egoitzarik badute, mesedez lehenengo horiek inportatu.

en: To import organizers or venues:
eu: Antolatzaileak edo egoitzak inportatzeko:

en: Select the appropriate import type.
eu: Inportatze mota egokia aukeratu.

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
eu: Lerro bakoitzean erregistro bat duen CSV fitxategi bat igo. Lehenengo lerroak zutabe izenak eduki ditzake (ikusi azpiko kutxa).

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
eu: Zure CSVko zutabe batek antolatzailearen/egoitzaren izena eduki behar du. Gainontzeko eremuak aukerakoak dira.

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
eu: Fitxategia igo ondoren, zure CSVko zutabeak Ekitaldi Egutegiko eremuekin nola mapatzen diren adierazteko aukera izango duzu.

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
eu: Zure antolatzaileak eta egoitzak inportatu ondoren, zure ekitaldiak inportatu:

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
eu: Zure CSVko zutabe batek ekitaldiaren izenburua eduki behar du. Beste batek ekitaldiaren hasiera data eduki behar du. Gainontzeko eremuak aukerakoak dira.

en: Import Type:
eu: Inportatze mota:

en: CSV File:
eu: CSV fitxategia:

en: This file has column names in the first row
eu: Fitxategi honek zutabe izenak ditu lehenengo errenkadan

en: Import CSV File
eu: CSV fitxategia inportatu

en: Import Result
eu: Inportatze emaitza

en: Import complete!
eu: Inportatzea osatu da!

en: Inserted: %d
eu: Txertatuta: %d

en: Updated: %d
eu: Eguneratuta: %d

en: Skipped: %d
eu: Saltatuta: %d

en: The import statistics above have the following meaning:
eu: Goiko inportatze estatistikek esanahi hau dute:

en: Skipped row numbers: %s
eu: Saltatutako errenkada zenbakiak: %s

en: Day Navigation
eu: Egun nabigazioa

en: Find out more
eu: Informazio gehiago

en: %s List Navigation
eu: %s zerrenda nabigazioa

en: Find %s
eu: %s aurkitu

en: Event Views Navigation
eu: Ekitaldi bisten nabigazioa

en: View As
eu: Bistaratze modua

en: %s Tags:
eu: %s etiketak:

en: Calendar Month Navigation
eu: Hilabete egutegi nabigazioa

en: %s Navigation
eu: %s nabigazioa

en: Attendee List
eu: Partaide zerrenda

en: Your tickets
eu: Zure sarrerak

en: Ticket Type
eu: Sarrera mota

en: Purchaser
eu: Eroslea

en: View All %s
eu: %s guztiak ikusi

en: There are no upcoming %s at this time.
eu: Une honetan ez dago datorren %s.

note: Description of the plugin/theme
en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
eu: Ekitald Egutegia zure ekitaldiak era errazean partekatzen uzten dizun tentuz eraikitako plugin hedagarri bat da. Dotorea. Sendoa. Zoragarria.

en: Poland
eu: Polonia

en: Reunion
eu: Réunion

en: Romania
eu: Errumania

en: Russian Federation
eu: Errusiar Federakundea

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: Saint Kitts And Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Saint Vincent And The Grenadines
eu: Saint Vincent eta Grenadinak

en: Sao Tome And Principe
eu: São Tomé eta Príncipe

en: Seychelles
eu: Seychelleak

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Singapore
eu: Singapur

en: Slovakia (Slovak Republic)
eu: Eslovakia (Eslovakiar Errepublika)

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Uharteak

en: South Africa
eu: Hegoafrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
eu: Hegoaldeko Georgia eta Hegoaldeko Sandwich Uharteak

en: Spain
eu: Espainia

en: St. Helena
eu: Santa Helena

en: St. Pierre And Miquelon
eu: Saint-Pierre eta Mikelune

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
eu: Svalbard eta Jan Mayen Uharteak

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syrian Arab Republic
eu: Siriako Arabiar Errepublika

en: Tanzania, United Republic Of
eu: Tanzania

en: Thailand
eu: Tailandia

en: Trinidad And Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turks And Caicos Islands
eu: Turks eta Caicos Uharteak

en: Ukraine
eu: Ukrania

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako itsasoz haraindiko uharteak

en: Virgin Islands (British)
eu: Birjina Uharteak (Britaniarrak)

en: Virgin Islands (U.S.)
eu: Birjina Uharteak (Estatubatuarrak)

en: Wallis And Futuna Islands
eu: Wallis eta Futuna Uharteak

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: District of Columbia
eu: Columbiako Barrutia

en: North Carolina
eu: Ipar Carolina

en: North Dakota
eu: Ipar Dakota

en: South Carolina
eu: Hego Carolina

en: South Dakota
eu: Hego Dakota

en: West Virginia
eu: Mendebaldeko Virginia

en: %1$s %2$s iCal Feed
eu: %1$s %2$s iCal Jarioa

en: Add to Google Calendar
eu: Google Calendar-era gehitu

en: Download .ics file
eu: .ics fitxategia jaitsi

en: iCal Export
eu: iCal-era esportatu

en: Month's %s
eu: Hilabeteko %s

en: Week's %s
eu: Asteko %s

en: Day's %s
eu: Eguneko %s

en: Listed %s
eu: Zerrendatutako %s

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
eu: Hau erabili egutegi datuak Google Calendar, Apple iCal eta beste aplikazio bateragarriekin partekatzeko.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
eu: %s bertsioa erabiltzen ari zara eta besarkada bat merezi duzu :-)

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
eu: %s5 izarreko%s kalifikazioa ematen duzun bakoitzean, maitagarri bat jaiotzen da. Beno, agian ez, baina pozik dauden erabiltzaile gehiago egoteak foroetan laguntza gehiago eta ekarpen gehiago egotea suposatzen du. Komunitateak zure ahotsa BEHAR du.

en: Rate It
eu: Kalifikatu

en: PSST... Want a Discount?
eu: Aizu... deskontu bat nahi duzu?

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
eu: Gure erabiltzaile nagusiei gure berri buletinaren bitartez deskontuak bidaltzen dizkiegu.

en: Sign Up
eu: Erregistratu

en: Looking for Something Special?
eu: Zerbait berezia bilatzen ari zara?

en: Community Events
eu: Komunitateko ekitaldiak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: News For Events Users
eu: Ekitaldien erabiltzaileentzako berriak

en: Keep The Events Calendar Core FREE
eu: Ekitaldi Egutegiaren nukleoa LIBRE/DOAN mantentzen lagundu

en: 5 star ratings help us bring TEC to more users. More happy users mean more support, more features, and more of everything you know and love about The Events Calendar. We couldn't do this without your support.
eu: 5 izarreko kalifikazioekin EE erabiltzaile gehiagok ezagutuko dute. Pozik dauden erabiltzaile gehiago badaude, euskarri gehiago, ezaugarri gehiago eta orokorrean, Ekitaldi Egutegiaren inguruko garapen gehiago egin dezakegu. Azken finean, erabiltzaileen laguntza izango ez bagenu hau ez litzateke posible izango.

en: Rate it five stars today!
eu: Emaizkiozu bost izar oraintxe!

en: Newsletter Signup
eu: Berri buletinera harpidetu

en: Stay in touch with The Events Calendar Pro. We send out periodic updates, key developer notices, and even the occasional discount.
eu: Ekitaldi Egutegi Pro-ri buruzko informazioa jaso. Eguneraketa puntualak, garatzaileentzako ohar garrantzitsuak eta noizean behin deskonturen bat ere bidaltzen dugu.

en: Getting Started
eu: Lehenengo urratsak

en: Check out the New User Primer &amp; Tutorials
eu: Erabiltzaile berriaren oinarrizko eskuliburuari eta tutoretzei begirada bat bota

en: Looking for More Features?
eu: Ezaugarri gehiagoren bila zabiltza?

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
eu: Facebook-erako, iragazkietarako, sarrerentzako, komunitaterako eta bestelakoetarako gehigarriak.

en: Support Resources
eu: Laguntza baliabideak

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
eu: FAQ, dokumentazioa, tutorialak eta foroak

en: Release Notes
eu: Argitalpen oharrak

en: Get the Skinny on the Latest Updates
eu: Azkeneko eguneraketen laburpena lortu

en: Product Releases, Tutorials and Community Activity
eu: Produktu argitalpenak, tutoretzak eta komunitatearen aktibitatea

en: Tribe Event Add-Ons
eu: Tribe ekitaldi gehigarriak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Last Update
eu: Azkeneko eguneraketa

en: Hide From %s Listings
eu: %s zerrendetatik ezkutatu

en: Sticky in Month View
eu: Hilabete bistan itsaskor egin

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
eu: Ekitaldiak hilabete bistan itsaskorrak direnean, egun konkretu baten blokeko zerrendan azaltzen den lehenengo gauza izango dira.

en: Time &amp; Date
eu: Ordua eta data

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
eu: %1$s honen errepikapen arauak aldatu dituzu. %1$s gordetzean etorkizuneko %2$s guztiak eguneratuko dira. %2$s guztiak aldatzea nahi ez baduzu, orrialdea freskatu, mesedez.

en: All Day %s:
eu: Egun osoko %s:

en: Start Date &amp; Time:
eu: Hasiera data eta ordua:

en: YYYY-MM-DD
eu: UUUU-HH-EE

en: End Date &amp; Time:
eu: Amaiera data eta ordua:

en: Timezone:
eu: Ordu-zona:

en: Location
eu: Kokalekua

en: %s Website
eu: %s webgunea

en: URL:
eu: URLa:

en: %s Cost
eu: %s prezioa

en: Currency Symbol:
eu: Dibisa sinboloa:

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
eu: Prezioa baino lehen

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
eu: Prezioaren ondoren

en: Cost:
eu: Prezioa:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
eu: 0 sartu doakoak diren %s-entzako edo hutsik utzi eremua ezkutatzeko.

en: %s Name:
eu: %s izena:

en: Phone:
eu: Telefonoa:

en: Website:
eu: Webgunea:

en: Email:
eu: Posta elektronikoa:

en: %s Name Already Exists
eu: %s izena dagoeneko existitzen da

en: Event Details
eu: Ekitaldiaren xehetasunak

en: Start Date / Time:
eu: Hasiera Data / Ordua:

en: End Date / Time:
eu: Amaiera Data / Ordua:

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Finalized:
eu: Amaituta:

en: Awaiting review:
eu: Iritzi zain:

en: Checked in:
eu: Izen ematea noiz:

en: Send the attendee list by email
eu: Partaideen zerrenda posta elektronikoz bidali

en: Select a User:
eu: Erabiltzaile bat aukeratu:

en: Select...
eu: Aukeratu...

en: or
eu: edo

en: Email Address:
eu: Posta elektroniko helbidea:

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit in %s
eu: %s-n editatu

en: View
eu: Ikusi

en: Sold %d
eu: %d saldu dira

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
eu: Ekitaldi hau komunitate ekitaldiak erabilita sortu zen. Ziur zaude ekitaldi honetarako sarrerak saldu nahi dituzula?

en: Upload image for the ticket header
eu: Sarreraren goibururako irudi bat igo

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
eu: Posta elektronikoko irudiaren tamaina maximoa 580px-ko zabalera eta edozein altuera edukiko du, eta mugikorrentzat berdimentsionatuko da. "Retina" bateragarritasuna nahi baduzu 1160px-ko zabalera duen irudi bat erabili.

en: Select an Image
eu: Irudi bat aukeratu

en: Remove
eu: Kendu

en: Add new ticket
eu: Sarrera berria gehitu

en: Edit ticket
eu: Sarrera editatu

en: Sell using:
eu: Hau erabilita saldu:

en: Ticket Name:
eu: Sarreraren izena:

en: Ticket Description:
eu: Sarreraren deskribapena:

en: Price:
eu: Prezioa:

en: (0 or empty for free tickets)
eu: (0 edo hutsik doako sarrerentzat)

en: Sale Price:
eu: Beherapen prezioa:

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
eu: (Uneko beherapen prezioa - produktu editorearekin kudeatu daiteke)

en: Start sale:
eu: Merkealdiaren hasiera:

en: End sale:
eu: Merkealdiaren amaiera:

en: Save this ticket
eu: Sarrera hau gorde

en: Default Events Template
eu: Lehenetsitako ekitaldi txantiloia

en: Default Page Template
eu: Lehenetsitako orrialde txantiloia

en: Display Settings
eu: Bistaratze ezarpenak

en: The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications.
eu: Azpiko hobespenek egutegiaren bistaratzea kontrolatzen dute. Gauzak behar bezala azaltzen ez badira, hiru estilo-orri aukerak aldatzea edo zure itxurarako orrialde txantiloi bat aukeratzea probatu.</p><p>&#37;100 perfektua den serieko txantilorik ez egotea gertatuko da batzuetan. Gure <a href="%s">itxuragilearen gidari</a> begirada bat bota aldaketa pertsonalizatuak nola egiten diren jakiteko.

en: Basic Template Settings
eu: Oinarrizko txantiloi ezarpenak

en: Default stylesheet used for events templates
eu: Ekitaldi txantiloietan erabiliko den estilo-orri lehenetsia

en: Skeleton Styles
eu: Funtsezko estiloak

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
eu: Egutegi eta aste bistak bezalako antolakuntza konplexuak lortzeko adina css bakarrik dakarte.

en: Full Styles
eu: Estilo osoak

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
eu: Xehetasun handiagoko estilotzea, estiloak zure itxuratik hartzen saiatzen da.

en: Tribe Events Styles
eu: Tribe Events estiloak

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
eu: Zure ekitaldi orrialdeentzako erabat diseinatutako eta estilotutako itxura bat.

en: Events template
eu: Ekitaldien txantiloia

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
eu: Zure egutegiaren eta ekitaldi edukien itxura kontrolatzeko orrialde txantiloi bat aukeratu.

en: Enable event views
eu: Ekitaldi bistak gaitu

en: You must select at least one view.
eu: Gutxienez bista bat aukeratu behar duzu.

en: Default view
eu: Bista lehenetsia

en: Disable the Event Search Bar
eu: Ekitaldi bilatze barra desgaitu

en: Check this to use the classic header.
eu: Markatu hau goiburu klasikoa erabiltzeko.

en: Month view events per day
eu: Hilabete bistako eguneko ekitaldi kopurua

en: Change the default 3 events per day in month view. Please note there may be performance issues if you set this too high. <a href="%s">Read more</a>.
eu: Hilabete bistako lehenetsitako eguneko 3 ekitaldi bistaratzea aldatu. Kontutan hartu balio hau asko handitu ezkero, errendimendu arazoak egon daitezkeela. <a href="%s">Gehiago irakurri</a>.

en: Enable the Month View Cache
eu: Hilabete bistaren katxea gaitu

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
eu: Markatu hau zure hilabete bistako HTML iragankorretan katxeatzeko. Honek ekitaldi asko dituzten webguneetako egutegien kargatze abiadura hobetzeko baliagarria izan daiteke. <a href="%s">Gehiago irakurri</a>.

en: Date Format Settings
eu: Data formatu hobespenak

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
eu: <p>Ondoko hiru eremuek php-ko date() funtzioak onartzen dituen data formatu aukerak onartzen dituzte. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Zure berezko data formatu bat egiteko argibideak hemen aurkitu ditzakezu</a>.</p>

en: Date with year
eu: Data urtearekin

en: Date without year
eu: Data urterik gabe

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
eu: Urtea erakusten ez duten datak bistaratzeko erabiliko den formatua sartu. Urte honetako ekitaldi bat erakustean erabiltzen da.

en: Month and year format
eu: Urte eta hilabete formatua

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
eu: Hilabetea eta urtea bakarrik erakusten duten datak bistaratzeko formatua sartu. Hilabete bistan erabiltzen da.

en: Date time separator
eu: Data eta ordu bereizlea

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
eu: Data eta orduaren tartean (biak bistaratzen direnean) jarriko den bereizlea sartu.

en: Time range separator
eu: Denbora tarte bereizlea

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
eu: Ekitaldi baten hasiera eta amaiera denboraren tartean erabiliko den bereizlea sartu.

en: Datepicker Date Format
eu: Data aukeratzailearen data formatua

en: Select the date format to use in datepickers
eu: Data aukeratzailean erabiltzeko data formatua aukeratu

en: Advanced Template Settings
eu: Txantiloi ezarpen aurreratuak

en: Add HTML before event content
eu: Ekitaldiaren edukiaren aurretik HTML gehitu

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
eu: HTML ezagutzen baduzu, ekitaldi txantiloiaren aurretik kode gehigarria erantsi dezakezu. Itxura batzuek diseinu edo estiloarekin laguntzeko behar izan dezakete.

en: Add HTML after event content
eu: Ekitaldiaren edukiaren ondoren HTML gehitu

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
eu: HTML ezagutzen baduzu, ekitaldi txantiloiaren ondoren kode gehigarria erantsi dezakezu. Itxura batzuek diseinu edo estiloarekin laguntzeko behar izan dezakete.

en: Finding & extending your calendar.
eu: Zure egutegia aurkitu eta zabaltzen.

en: Finding your calendar.
eu: Zure egutegia aurkitzen.

en: Where's my calendar?
eu: Non dago nire egutegia?

en: Right here
eu: Hementxe

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
eu: Errepikatzen diren ekitaldiak, metadatu pertsonalizatuak, komunitate ekitaldiak, sarrera salmentak eta antzeko funtzionalitate gehigarriak bilatzen ari zara?

en: Check out the available add-ons
eu: Erabilgarri dauden gehigarriak ikusi

en: We hope our plugin is helping you out.
eu: Gure plugina lagungarria izatea espero dugu.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
eu: "Plugin hau zoragarria da! Modern Tribe-eko kideei egin duten lan ona eskertu beharko nieke." bezalako zerbait pentsatzen ari zara? eskatu dezakegun sari hoberena jendearen aintzatespena da. Gehitu ezazu zure egutegiaren behekaldean Ekitaldi Egutegi proiektuari erreferentzia egiten dion testu lauko esteka txiki bat.

en: See an example of the link
eu: Esketaren adibide bat ikusi

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
eu: "Plugin hau zoragarria da! Modern Tribe-eko kideei egin duten lan ona eskertu beharko nieke." bezalako zerbait pentsatzen ari zara? eskatu dezakegun sari hoberena jendearen aintzatespena da. Gehitu ezazu zure egutegiaren behekaldean Ekitaldi Egutegi proiektuari erreferentzia egiten dion testu lauko esteka txiki bat.

en: Show The Events Calendar link
eu: Ekitaldi Egutegi esteka erakutsi

en: General Settings
eu: Hobespen orokorrak

en: Number of events to show per page
eu: Orrialde bakoitzeko erakutsi beharreko ekitaldi kopurua

en: Use Javascript to control date filtering
eu: Javascript erabili data iragazpena kontrolatzeko

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
eu: Bistaratze hobespen fitxan "Ekitaldi bilaketa barra desgaitu" markatuta dagoenean aukera hau desgaituta dago.

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
eu: Webgunean zuzeneko ajax gaitu data aukeratzailean (Erabiltzailearen bidali ez da derrigorrezkoa).

en: Show comments
eu: Iruzkinak erakutsi

en: Enable comments on event pages.
eu: Ekitaldi orrialdeetan iruzkinak gaitu.

en: Include events in main blog loop
eu: Blogeko begizta nagusian ekitaldiak barneratu

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
eu: Ekitaldiak webguneko beste bidalketekin erakutsi. Nahiz eta kutxa hau markatu, ekitaldiak lehenetsitako ekitaldi orrialdean azaltzen jarraituko dute.

en: Events URL slug
eu: Ekitaldien URLrako slug-a

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%1$s">%2$s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%3$soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
eu: Esteka iraunkor politak gaituta ez dituzunez ezin duzu ekitaldi orrialdearen slug-a editatu. Zure ekitaldi orrialdearen uneko URLa <a href="%1$s">%2$s</a> da. Bertako slug-a editatzeko, <a href="%3$soptions-permalink.php">esteka iraunkor politak gaitu</a>.

en: The slug used for building the events URL.
eu: Ekitaldien URLa eraikitzeko erabiliko den slug-a.

en: Your current events URL is: %s
eu: Zure uneko ekitaldi URLa hau da: %s

en: Here is the iCal feed URL for your events:
eu: Zure ekitaldientzako iCal jarioaren URLa:

en: Single event URL slug
eu: Ekitaldi bakarrerako URL slug-a

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
eu: Goikoa plurala izan behar luke eta beste hau singularra.<br />Zure ekitaldi batetarako URLa hau da: %s

en: End of day cutoff
eu: Egun amaierako limitea

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
eu: Gauerdiaren ondoren jarraitzen duen ekitaldi bat duzu? ekitaldi horren amaiera baina haratago dagoen ordu bat aukerau ekitaldia hurrengo eguneko egutegian azaltzea ekiditzeko.

en: View Calendar
eu: Egutegia ikusi

en: Add %s
eu: %s gehitu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: List
eu: Zerrenda

en: Month
eu: Hilabetea

en: Day
eu: Eguna

en: Search
eu: Bilatu

en: Date
eu: Data

en: %s In
eu: Epe honetako %s

en: %s From
eu: Data honetatik aurrera dauden %s

en: Day Of
eu: Egun honetan

en: Once Every 30 Mins
eu: 30 minututan behin

en: Error
eu: Errorea

en: License Key
eu: Lizentzia gakoa

en: A valid license key is required for support and updates
eu: Eguneraketentzat eta euskarriarentzat baliozko gako bat beharrezkoa da.

en: License key(s) updated.
eu: Lizentzia gakoa(k) eguneratu d(ir)a.

en: unknown date
eu: data ezezaguna

en: Sorry, key validation server is not available.
eu: Barkatu, gako egiaztatze zerbitzaria ez dago erabilgarri.

en: Sorry, this key is expired.
eu: Barkatu, gakoa iraungituta dago.

en: Sorry, this key is out of installs.
eu: Barkatu, gako honek ez du instalazio gehiago baimentzen

en: Why am I seeing this message?
eu: Zergatik ari naiz mezu hau ikusten?

en: Sorry, this key is not valid.
eu: Barkatu, gako hau ez da baliozkoa.

en: Valid Key! Expires on %s
eu: Baliozko gakoa! %s-an iraungitzen da

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
eu: Hara! Balidatzaile honek arazoren bat dauka. Mesedez %slaguntza-zerbitzuarekin%s harremanetan jarri.

en: Events Settings
eu: Ekitaldien hobespenak

en: %s Settings
eu: %s hobespenak

en: You've requested a non-existent tab.
eu: Existitzen ez den fitxa bat eskatu duzu.

en: Save Changes
eu: Aldaketak gorde

en: You don't have permission to do that.
eu: Ez duzu hori egiteko baimenik.

en: The request was sent insecurely.
eu: Eskaera segurtasunik gabe bidali da.

en: The request wasn't sent from this tab.
eu: Eskaera ez da fitxa honetatik bidali.

en: Your form had the following errors:
eu: Zure inprimakiak ondoko erroreak ditu:

en: None of your settings were saved. Please try again.
eu: Zure hobespenak ez dira gorde. Saiatu berriz, mesedez.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
eu[0]: Goiko hobespena ez da gorde. Gainontzeko hobespenak ondo gorde dira.
eu[1]: Goiko hobespenak ez dira gorde. Gainontzeko hobespenak ondo gorde dira.

en: There are no fields setup for this tab yet.
eu: Fitxa honetarako eremurik oraindik ez da konfiguratu.

en: System Information
eu: Sistemaren informazioa

en: Unknown or not set
eu: Ezezaguna edo zehaztugabea

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
eu: Berridazketa arauak laguntza orri hau kargatzean garbitu egin dira. Litekeena da plugin edo itxura batean berridazketa arau hustutze bat egotea.

en: All Day
eu: Egun osoa

en: Ongoing
eu: Martxan

en: No matching %1$s listed under %2$s scheduled for %3$s. Please try another day.
eu: %2$s pean ez da %3$s-rako programatutako bat datorren %1$s-rik aurkitu. Beste egun batekin saiatu, mesedez.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
eu: %2$s pean ez da bat datorren %1$s-rik aurkitu. Ekitaldien zerrenda osoa bistaratzeko egutegi osoa ikusten saiatu, mesedez.

en: There were no results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
eu: Eskatutako "%s" data ez da baliozkoa &ndash; bere ordez uneko hilabetea erakutsiko da

en: This %s has passed.
eu: %s hau amaitu da.

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
eu: %2$s azpian zerrendatuta dagoen datorren %1$s ez dago. Kategori honentzako datozen %3$s-ei begirada bat bota edo egutegi osoa ikusi.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
eu: %2$s pean ez da bat datorren %1$s-rik aurkitu. %3$s zerrenda osoa bistaratzeko egutegi osoa ikusten saiatu, mesedez.

en: No previous %s
eu: Ez dago aurreko %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
eu: Txantiloi hobetsiak azpidirektorio egokira mugitu behar dira: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
eu: Txantiloi hobetsiak azpidirektorio egokira mugitu behar dira: tribe_get_template_part('%s')

en: Order #
eu: Eskari zbkia

en: Order Status
eu: Eskariaren egoera

en: Ticket type
eu: Sarrera mota

en: Ticket #
eu: Sarrera zkbia.

en: Security Code
eu: Segurtasun kodea

en: Check in
eu: Izen ematea

en: Undo Check in
eu: Izen ematea desegin

en: Print
eu: Inprimatu

en: Email
eu: E-posta

en: Export
eu: Esportatu

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
eu: Erosle izenaren, sarrera zenbakiaren, eskari zenbakiaren edo segurtasun kodearen arabera iragazi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Tickets
eu: Sarrerak

en: Ticket header image
eu: Sarreraren goiburuko irudia

en: Set as ticket header
eu: Sarrerako goiburu bezala ezarri

en: Your ticket has been saved.
eu: Zure sarrera gorde egin da.

en: Your ticket has been deleted.
eu: Zure sarrera ezabatu egin da.

en: See who purchased tickets to this event
eu: Ekitaldi honetarako sarrerak nork erosi dituen ikusi

en: Attendees
eu: Partaideak

en: You need to select a user or type a valid email address
eu: Erabiltzaile bat aukeratu edo posta elektroniko elektroniko helbide zuzen bat idatzi behar duzu.

en: Sending...
eu: Bidaltzen...

en: Columns
eu: Zutabeak

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
eu: Pantaila aukerak erabili dezakezu zein zutabe ikusi nahi dituzun aukeratzeko. Egindako aukerak azpiko taulan, posta elektronikoan, inprimatzerakoan eta CSV esportatzean funtzionatzen du.

en: Yes
eu: Bai

en: attendees
eu: partaideak

en: Attendee List for: %s
eu: %s-rako partaide zerrenda

en: Invalid or incomplete field passed
eu: Baliazina edo osatugabea dagoen eremu bat pasatu da

en: Field ID:
eu: Eremu IDa:

en: Non-existant field validation function passed
eu: Existitzen ez den eremu balioztatze funtzio bat pasatu da

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
eu: funtzio izen honekin:

en: %s must contain numbers and letters only
eu: %s zenbakiak eta letrak bakarrik eduki behar ditu

en: %s must contain numbers, letters and dots only
eu: %s zenbakiak, letrak eta puntuak bakarrik eduki behar ditu

en: %s must be a positive number.
eu: %s zenbaki positibo bat izan behar da.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
eu: %s slug baliagarri bat izan behar da (zenbakiak, letrak, gidoiak eta azpimarrak).

en: %s must be a valid absolute URL.
eu: %s URL absolutu baliagarri bat izan behar da.

en: %s must have a value that's part of its options.
eu: %s bere aukeretan dagoen balio bat eduki behar du.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
eu: Alderaketa egiaztapenak huts egin du, %s eremurako alderaketa baliorik eman ez delako

en: %s cannot be the same as %s.
eu: %s ezin da %s-ren berbera izan.

en: %s cannot be a duplicate
eu: %s ezin da kopia bat izan

en: %s must be a number or percentage.
eu: %s zenbaki bat edo ehuneko bat izan behar da.

en: %s must be a number between 0 and 21.
eu: %s 0 eta 21 tarteko zenbaki bat izan behar da.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
eu: %s letretaz, zenbakietaz, gidoietaz, apostrofetaz eta zuriunetaz soilik osatuta egon behar da.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
eu: %s letretaz, zuriunetaz, apostrofetaz eta gidoietaz soilik osatuta egon behar da.

en: %s must consist of 5 numbers.
eu: %s 5 zenbakiz osatuta egon behar da.

en: %s must be a phone number.
eu: %s telefono zenbaki bat izan behar da.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
eu: Herrialde zerrenda lerro bakoitzeko herrialde batekin formatatu behar da, ondoko formatua jarraituz: <br>US, Estatu Batuak<br>UK, Erresuma Batua.

en: Select a Country:
eu: Herrialde bat aukeratu:

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: American Samoa
eu: Amerikar Samoa

en: Anguilla
eu: Angilla

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua And Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bhutan
eu: Butan

en: Bosnia And Herzegowina
eu: Bosnia eta Herzegovina

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiako Ozeanoko Britainiar Lurraldea

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Cayman Islands
eu: Cayman Uharteak

en: Central African Republic
eu: Afrika Erdiko Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Christmas Uhartea

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Cocos (Keeling) Uharteak

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Comoros
eu: Komoros

en: Congo
eu: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
eu: Kongoko Errepublika Demokratikoa

en: Cook Islands
eu: Cook Uharteak

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
eu: Kroazia

en: Cuba
eu: Kuba

en: Cyprus
eu: Txipre

en: Czech Republic
eu: Txekiar Errepublika

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: East Timor
eu: Ekialdeko Timor

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Egypt
eu: Egipto

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
eu: Falkland Uharteak (Malvinak)

en: Faroe Islands
eu: Faroe Uharteak

en: Finland
eu: Finlandia

en: France
eu: Frantzia

en: France, Metropolitan
eu: Frantzia, Metropolia

en: French Guiana
eu: Frantziar Guiana

en: French Polynesia
eu: Frantziar Polinesia

en: French Southern Territories
eu: Frantziako Hegoaldeko Lurraldeak

en: Germany
eu: Alemania

en: Ghana
eu: Gana

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea-Bisau

en: Heard And Mc Donald Islands
eu: Heard eta Mc Donald Uharteak

en: Holy See (Vatican City State)
eu: Vatikano Hiria

en: Hungary
eu: Hungaria

en: Iceland
eu: Islandia

en: Iran (Islamic Republic Of)
eu: Iran (Errepublika Islamikoa)

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Italy
eu: Italia

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Kenya
eu: Kenia

en: Korea, Democratic People's Republic Of
eu: Koreako Herri Errepublika Demokratikoa

en: Korea, Republic Of
eu: Koreako Errepublika

en: Lao People's Democratic Republic
eu: Laoko Herri Errepublika Demokratikoa

en: Latvia
eu: Letonia

en: Lebanon
eu: Libano

en: Lesotho
eu: Lesoto

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Luxembourg
eu: Luxemburgo

en: Macedonia
eu: Mazedonia

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Malaysia
eu: Malasia

en: Maldives
eu: Maldivak

en: Marshall Islands
eu: Marshall Uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Micronesia, Federated States Of
eu: Mikronesia

en: Moldova, Republic Of
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Maroko

en: Mozambique
eu: Mozambike

en: Netherlands
eu: Herbehereak

en: Netherlands Antilles
eu: Herbeheretako Antillak

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Uhartea

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Uharteak

en: Norway
eu: Norbegia

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Unnamed Venue
eu: Izendatu gabeko egoitza

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: Go to plugins page
eu: Pluginen orrialdera joan

en: Return to Plugins page
eu: Pluginen orrialdera itzuli

en: Go to WordPress Updates page
eu: WordPress Eguneraketa orrialdera joan

en: Return to WordPress Updates
eu: WordPress Eguneraketa orrialdera itzuli

en: Welcome to The Events Calendar
eu: Ongietorri Ekitaldi Egutegira

en: Thanks for Updating The Events Calendar
eu: Eskerrik asko Ekitaldi Egutegia eguneratzeagatik

en: <a href="%s">Edit the page slug</a>
eu: <a href="%s">Orrialdeko slug-a editatu</a>

en: Ask the site administrator to edit the page slug
eu: Webguneko administratzaileari orrialdearen slug-a editatzea eskatu

en:  ask the site administrator set a different Events URL slug.
eu: webguneko administratzaileari Ekitaldi URLentzako slug desberdin bat zehaztea eskatu.

en: Use Saved %s:
eu: Gordetako %s erabili:

en: Edit %s
eu: %s editatu

en: Please wait while timezone data is added to your events.
eu: Mesedez itxaron ordu-zona datuak zure ekitaldietara gehitzen diren bitartean.

en: Update complete: timezone data has been added to all events in the database.
eu: Eguneraketa osatu da: ordu-zona datuak datu-baseko ekitaldi guztietara gehitu dira.

en: %d%% complete
eu: %%%d osatuta

en: A problem stopped the timezone update process from completing. Please refresh and try again.
eu: Arazo batek ordu-zona eguneraketa prozesua osatzea ekidin du. Mesedez freskatu eta berriz saiatu.

en: %s Categories
eu: %s kategoriak

en: Start Date
eu: Hasiera data

en: End Date
eu: Amaiera data

en: All %s
eu: %s guztiak

en: Start:
eu: Hasiera:

en: End:
eu: Amiera:

en: Date:
eu: Data:

en: Time:
eu: Ordua:

en: Merge Duplicates
eu: Bikoiztuak bateratu

en: Event Add-Ons
eu: Ekitaldi gehigarriak

en: Free
eu: Doan

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
eu: Egutegi honek Ekitaldi Egutegia erabiltzen du.

en: Invalid field type specified
eu: Eremu mota baliaezina zehaztu da

en: No radio options specified
eu: Ez da aukera-botoi aukerarik zehaztu

en: No checkbox options specified
eu: Ez da kontrol-lauki aukerarik zehaztu

en: No select options specified
eu: Ez da hautatu aukerarik zehaztu

en: Import
eu: Inportatu

en: The file went away. Please try again.
eu: Fitxategia desagertu egin da. Mesedez berriz saiatu.

en: General
eu: Orokorra

en: We were unable to process your request. Please try again.
eu: Ezin izan da zure eskaera prozesatu. Mesedez berriz saiatu.

en: The following fields are required for a successful import:
eu: Ondo inportatzeko eremu hauek behar dira:

en: Do Not Import
eu: Ez inportatu

en: Event Name
eu: Ekitaldiaren izena

en: Event Description
eu: Ekitaldiaren deskribapena

en: Event Start Date
eu: Ekitaldiaren hasiera data

en: Event Start Time
eu: Ekitaldiaren hasiera ordua

en: Event End Date
eu: Ekitaldiaren amaiera data

en: Event End Time
eu: Ekitaldiaren amaiera ordua

en: All Day Event
eu: Egun osoko ekitaldia

en: Event Venue Name
eu: Ekitaldiaren egoitza izena

en: Event Organizer Name
eu: Ekitaldiaren antolatzailearen izena

en: Event Show Map Link
eu: Ekitaldiaren Mapa Erakutsi esteka

en: Event Show Map
eu: Ekitaldiaren mapa erakutsi

en: Event Cost
eu: Ekitaldiaren prezioa

en: Event Currency Symbol
eu: Ekitaldiaren dibisa sinboloa

en: Event Currency Position
eu: Ekitaldiaren dibisa posizioa

en: Event Category
eu: Ekitaldiaren kategoria

en: Event Tags
eu: Ekitaldiaren etiketak

en: Event Website
eu: Ekitaldiaren webgunea

en: Venue Name
eu: Egoitzaren izena

en: Venue Country
eu: Egoitzaren herrialdea

en: Venue Address
eu: Egoitzaren helbidea

en: Venue Address 2
eu: Egoitzaren helbidea 2

en: Venue City
eu: Egoitzaren hiria

en: Venue State/Province
eu: Egoitzaren estatua/probintzia

en: Venue Zip
eu: Egoitzaren posta-kodea

en: Venue Phone
eu: Egoitzaren telefonoa

en: Venue Website
eu: Egoitzaren webgunea

en: Organizer Name
eu: Antolatzailearen izena

en: Organizer Email
eu: Antolatzailearen posta elektronikoa

en: Organizer Website
eu: Antolatzailearen webgunea

en: Organizer Phone
eu: Antolatzailearen telefonoa

en: No importer defined for %s
eu: Ez da %s-rako inportatzailerik definitu

en: Missing required fields in row %d.
eu: Beharrezko eremuak falta dira %d. errenkadan.

en: Failed to import record in row %d.
eu: Erregistroa ezin izan da %d. errenkadan  inportatu.

en: %s (post ID %d) updated.
eu: %s (bidalketa IDa: %d) eguneratu da.

en: %s (post ID %d) created.
eu: %s (bidalketa IDa: %d) sortu da.

en: Temporary file not found. Could not save %s.
eu: Aldi baterako fitxategia ez da aurkitu. Ezin izan da %s gorde.

en: Could not save %s.
eu: Ezin izan da %s gorde.

en: Settings saved.
eu: Ezarpenak gorde dira.

en: A widget that displays upcoming events.
eu: Datozen ekitaldiak bistaratzen dituen widget bat.

en: Events List
eu: Ekitaldien zerrenda

en: Upcoming Events
eu: Datozen ekitaldiak

en: Venues
eu: Egoitzak

en: Venue
eu: Egoitza

en: Organizers
eu: Antolatzaileak

en: Organizer
eu: Antolatzaile

en: Events
eu: Ekitaldiak

en: Event
eu: Ekitaldi

note: #-#-#-#-#  tmp-the-events-calendar.pot (The Events Calendar 4.1.2) #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: The Events Calendar
eu: Ekitaldien Egutegia

en: month
eu: hilabetea

en: list
eu: zerrenda

en: upcoming
eu: datorrena

en: past
eu: igarotakoa

en: day
eu: eguna

en: today
eu: gaur

en: Initializing Tribe Events on %s
eu: %s-n Tribe ekitaldiak hasieratzen

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
eu: Zure ekitaldi egutegia zaharkituta dago Ekitaldi egutegi gehigarri batentzako. %sEguneratu%s mesedez.

en: The following plugins are out of date: %1$s. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %2$sLearn More%3$s.
eu: Ondoko pluginak zaharkituta daude: %1$s. Gehigarri guztiek Ekitaldi Egutegiarekin mendekotasunak dituzte eta ez dute ondo funtzionatuko bertsio aproposarekin parekatzen ez badira. %2$sInformazio gehiago%3$s.

en: Display
eu: Erakutsi

en: Help
eu: Laguntza

en: Licenses
eu: Lizentziak

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
eu: Barkatu, Ekitaldi Egutegiak Wordpress %s edo berriagoa izatea eskatzen du. Zure Wordpress eguneratu, mesedez.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
eu: Barkatu, Ekitaldi Egutegiak PHP %s edo berriagoa izatea eskatzen du. Zure hostatu-emate zerbitzuarekin hitzegin PHP bertsio berriago bat eskuratzeko aukerak ezagutzeko.

en: category
eu: kategoria

en: tag
eu: etiketa

en: Add New
eu: Berria gehitu

en: Add New %s
eu: %s berria gehitu

en: New %s
eu: %s berria

en: View %s
eu: %s ikusi

en: Search %s
eu: %s bilatu

en: No %s found
eu: Ez da %s aurkitu

en: No %s found in Trash
eu: Zakarrontzian ez da %s aurkitu

en: %s Category
eu: %s kategoria

en: Search %s Categories
eu: %s kategorietan bilatu

en: All %s Categories
eu: %s kategoria guztiak

en: Parent %s Category
eu: %s kategoria gurasoa

en: Parent %s Category:
eu: %s kategoria gurasoa:

en: Edit %s Category
eu: %s kategoria editatu

en: Update %s Category
eu: %s kategoria eguneratu

en: Add New %s Category
eu: %s kategoria berria gehitu

en: New %s Category Name
eu: %s kategoria berriaren izena

en: Custom field updated.
eu: Eremu pertsonalizatua eguneratu da.

en: Custom field deleted.
eu: Eremu pertsonalizatua ezabatu da.

en: %s updated.
eu: %s eguneratu da.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: %1$s restored to revision from %2$s
eu: %1$s berrikuspenera leheneratu da %2$s-tik

en: %s saved.
eu: %s gorde da.

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
eu: M j, Y &ndash; G:i

note: translators: %s: date and time of the revision
en: %s restored to revision from %s
eu: %s berrikuspenera leheneratu da %s-tik

en: %s published.
eu: %s argitaratu da.

en: %s submitted.
eu: %s bidali da.

en: %s draft updated.
eu: %s zirriborroa eguneratu da.

en: Use New %s
eu: %s berria erabili

en: My %s
eu: Nire %s

en: Available %s
eu: %s erabilgarriak

en: No saved %s exists.
eu: Ez dago gordetako %s.

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Prev
eu: Aurrekoa

en: Today
eu: Gaur

en: Done
eu: Eginda

en: Network
eu: Sarea

en: page
eu: orrialdea

en: event
eu: ekitaldia

en: events
eu: ekitaldiak

en: all
eu: guztiak

en: Date out of range.
eu: Data barrutitik kanpo dago.

en: %s Options
eu: %s aukerak

en: %s Information
eu: %s informazioa

en: Support
eu: Euskarria

en: View All Add-Ons
eu: Gehigarri guztiak ikusi

en: News from Modern Tribe
eu: Modern Tribe-ren berriak

en: Additional Functionality
eu: Funtzionalitate gehigarria

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
eu: Errepikatzen diren ekitaldiak, sarrera salmenta, publikoki bidalitako ekitaldiak, bista berriak eta antzerako funtzionalitate gehigarriak bilatzen ari zara?
