Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (692 entries)

en:  and
fi:  ja

en: %1$s %2$s iCal Feed
fi: %1$s %2$s iCal-syöte

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
fi: %1$sluonnos päivitetty. %2$sEsikatsele %3$s

en: %1$s for %2$s
fi: %1$s ajalle %2$s

en: %1$s for %2$s - %3$s
fi: %1$s ajalle %2$s - %3$s

en: %1$s out of %2$s available
fi: %1$s lippua myyty (yhteensä %2$s lipusta)

en: %1$s scheduled for: %2$s.
fi: %1$s ajastettu: %2$s.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
fi: %1$s ajastettu: %2$s. %3$sEsikatsele %4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
fi: %1$s lähetetty. %2$sEsikatsele %3$s

en: %1$s updated. %2$sView %3$s
fi: %1$s päivitetty. %2$sNäytä %3$s

en: %1$s%2$s%3$sInserted:%4$s A new item was inserted successfully. %5$s%2$s%3$sUpdated:%4$s An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.%5$s%2$s%3$sSkipped:%4$s A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.%5$s%6$s
fi: %1$s%2$s%3$sLisätty:%4$s Uusi kohde lisättiin onnistuneesti. %5$s%2$s%3$sPäivitetty:%4$s Samanniminen ja/tai samana päivänä alkava kohde löytyi jo. Aiempi kohde päivitettiin uusilla tiedostosta saaduilla arvoilla.%5$s%2$s%3$sOhitettu:%4$s CSV-tiedostosta löytyi rivi, jota ei voitu tuoda. Alla näet virheelliset rivit.%5$s%6$s

en: %d%% complete
fi: %d%% valmis

en: %s (post ID %d) created.
fi: %s (post ID %d) luotu.

en: %s (post ID %d) updated.
fi: %s (post ID %d) päivitetty.

en: %s Categories
fi: %s Kategoriaa

en: %s Category
fi: %s kategoria

en: %s Cost
fi: %s kustannus

en: %s From
fi: %s lähtien

en: %s In
fi: %s kohteessa

en: %s Information
fi: %stiedot

en: %s List Navigation
fi: %s listamuotoinen navigointivalikko

en: %s Name Already Exists
fi: %s nimi on jo olemassa

en: %s Name:
fi: %s Nimi:

en: %s Navigation
fi: %s navigointi

en: %s Options
fi: %sasetukset

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: %s Tags:
fi: %s tagia:

en: %s Website
fi: %s www-sivu

en: %s cannot be a duplicate
fi: %s ei voi olla kaksoiskappale

en: %s cannot be the same as %s.
fi: %s ei voi olla sama kuin %s .

en: %s draft updated.
fi: %s luonnos päivitetty.

en: %s for
fi: %s ajalle

en: %s must be a number between 0 and 21.
fi: %s täytyy olla numero väliltä 0 ja 21.

en: %s must be a number or percentage.
fi: %s täytyy olla numero tai prosenttiluku.

en: %s must be a phone number.
fi: %s on oltava puhelinnumero.

en: %s must be a positive number or percent.
fi: %s on oltava positiivinen luku (suurempi kuin nolla) tai prosenttimäärä.

en: %s must be a positive number.
fi: %s täytyy olla positiivinen luku.

en: %s must be a valid absolute URL.
fi: %s on oltava kelvollinen URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
fi: %s on oltava osoite-muotoa (numeroita, kirjaimia, väliviivoja ja alaviivoja).

en: %s must consist of 5 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 5 numeroa.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
fi: %s saa sisältää vain kirjaimia, numeroita, väliviivoja, heittomerkkejä ja välilyöntejä.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
fi: %s saa olla vain kirjaimia, välilyöntejä, heittomerkkejä ja viivoja.

en: %s must contain numbers and letters only
fi: %s saa sisältää vain numeroita ja kirjaimia

en: %s must contain numbers, letters and dots only
fi: %s saa sisältää vain numeroita, kirjaimia ja pisteitä

en: %s must have a value that's part of its options.
fi: %s on oltava arvo, joka on sen asetuksissa.

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s restored to revision from %s
fi: %s palautettu korjattuun versioon kohteesta %s

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: %s submitted.
fi: %s toimitettu.

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: (0 or empty for free tickets)
fi: (0 tai tyhjä ilmaisille lipuille)

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
fi: (Nykyinen myynti hinta - tätä voidaan hallita tuote-editorin kautta)

en: (Total available # of this ticket type. Once they're gone, ticket type is sold out.)
fi: (Tämän lipputyypin määrä. Kun kyseinen määrä on täynnä, on lipputyyppi loppuunmyyty.)

en: (deleted)
fi: (poistettu)

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
fi: 0 = pienin zoom (kauimpana); 21 = suurin zoom (lähimpänä)

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
fi: <p>Seuraavat kolme kenttää hyväksyvät php date() funktiolla tehdyt päivämäärän muotoiluasetukset. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Opi täältä kuinka tehdään omat päivämäärän muotoiluasetukset</a>.</p>

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
fi: Täysin valmis teema tapahtumasivuillesi.

en: A problem stopped the timezone update process from completing. Please refresh and try again.
fi: Aikavyöhykkeinen päivityksessä tapahtui ongelma ja se keskeytyi. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: A valid license key is required for support and updates
fi: Voimassa oleva lisenssiavain vaaditaan tukea ja päivityksiä varten.

en: A widget that displays upcoming events.
fi: Vimpain, joka näyttää tulevia tapahtumia.

en: Activate %s
fi: Ota käyttöön %s

en: Activate Plugin
fi: Ota lisäosa käyttöön

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Add HTML after event content
fi: Lisää HTML-koodia tapahtuman sisällön jälkeen

en: Add HTML before event content
fi: Lisää HTML-koodia ennen tapahtuman sisältöä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add New %s Category
fi: Lisää uusi %s kategoria

en: Add another %s
fi: Lisää toinen %s

en: Add new ticket
fi: Lisää uusi lippu

en: Add to Google Calendar
fi: Lisää Google-kalenteriin

en: Additional Functionality
fi: Lisätoiminnot

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
fi: Lisäosat yhteisö-, lippu-, suodatin-, Facebook-liitännäisiin yms.

en: Address:
fi: Osoite:

en: Advanced Template Settings
fi: Pohjan lisäasetukset

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
fi: Kun olet tuonut Järjestäjäsi ja Tapahtumapaikkasi, tuo Tapahtumasi:

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
fi: Kun olet lähettänyt tiedostosi, sinulla on mahdollisuus ilmaista kuinka sarakkeet CSV-tiedostossasi soveltuvat kenttiin Events Calendarissa.

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All %s Categories
fi: Kaikki %s kategoriat

en: All Day
fi: Koko päivä

en: All Day %s:
fi: Koko päivän %s:

en: All Day Event
fi: Koko päivän tapahtuma

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Antigua And Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Attendee List
fi: Osallistujalista

en: Attendee List for: %s
fi: Osallistujalista: %s

[ctx: Attendee number]
en: Attendee %1$s
fi: Osallistuja %1$s

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: Austria
fi: Itävalta

en: Available %s
fi: Käytettävissä oleva %s

en: Awaiting review:
fi: Odottaa tarkistusta:

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Basic Template Settings
fi: Pohjan perusasetukset

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Bosnia And Herzegowina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: CSV File:
fi: CSV-tiedosto:

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendar Month Navigation
fi: Kuukausikalenteri-navigaatio

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
fi: Kalenterin voimalähteenä %sThe Events Calendar%s

en: California
fi: Kalifornia

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Kumoa

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Category
fi: Luokka

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikkalainen tasavalta

en: Cheatin Huh?
fi: Yritätkö huijata?

en: Check in
fi: Kirjaudu sisään

en: Check out the available add-ons
fi: Tutustu tarjolla oleviin lisäosiin

en: Check this to use the classic header.
fi: Valitse tämä käyttääksesi perinteistä otsikkoa.

en: Check to enable maps for events and venues.
fi: Valitse ottaaksesi käyttöön kartat tapahtumille ja tapahtumapaikoille.

en: Checked in:
fi: Sisäänkirjautuneet:

en: China
fi: Kiina

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
fi: Valitse sivunpohja kalenterin ja tapahtumien sisällön ulkoasun kontrollointia varten.

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click this button to update your database and take advantage of additional timezone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct timezone before clicking this button!
fi: Paina tätä painiketta päivittääksesi tietokantasi tukemaan aikavyöhykeominaisuuksia.Tarkistathan, että <a href="%s" target="_blank">WordPress on asetettu</a> oikealle aikavyöhykkeelle ennen kuin painat tätä painiketta!

en: Click to view a Google Map
fi: Klikkaa nähdäksesi Google Map

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Column Headings
fi: Sarakkeiden otsikot

en: Column Mapping: %s
fi: Sarakkeiden kartoitus: %s

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Community Events
fi: Yhteisötapahtumat

en: Comoros
fi: Komorit

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
fi: Kentän %s validointi epäonnistui, koska vertailuarvoa ei annettu

en: Confirm RSVP
fi: Hyväksy vastaus

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Cost:
fi: Hinta:

en: Cote D'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Could not save %s.
fi: Ei voitu tallentaa %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
fi: Maaluettelossa tulee olla yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia.

en: Country:
fi: Maa:

en: Create New %s
fi: Luo uusi %s

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
fi: Kroatia (paikallinen nimi: Hrvatska)

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Currency Symbol:
fi: Valuutan symboli:

en: Currency symbol follows value
fi: Valuutan symboli seuraa arvoa

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
fi: Kustannuksen jälkeen

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
fi: Ennen kustannusta

en: Custom field deleted.
fi: Mukautettu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Customer Name
fi: Asiakkaan nimi

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tšekki

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format Settings
fi: Päivämäärän muotoilun asetukset

en: Date out of range.
fi: Päivämäärä rajan ulkopuolella.

en: Date time separator
fi: Päivämäärän ja ajan erottaja

en: Date with year
fi: Päivämäärä vuodella

en: Date without year
fi: Päivämäärä ilman vuotta

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Datepicker Date Format
fi: Päivämäärän valinnan muotoilu

en: Day
fi: Päivä

en: Day Navigation
fi: Päivänavigaatio

en: Day Of
fi: Päivä

en: Day's %s
fi: Päivän %s

en: Debug Bar Plugin
fi: Debug Bar -lisäosa

en: Debug mode
fi: Debug-tila

en: Default Events Template
fi: Tapahtumien oletuspohja

en: Default Page Template
fi: Sivun oletuspohja

en: Default currency symbol
fi: Oletusvaluuttasymboli

en: Default stylesheet used for events templates
fi: Tapahtumapohjissa oletuksena käytettävä tyylitiedosto

en: Default view
fi: Oletusnäkymä

en: Delete
fi: Poista

en: Denmark
fi: Tanska

en: Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: Disable the Event Search Bar
fi: Poista käytöstä tapahtumien hakupalkki

en: Display
fi: Näyttäminen

en: Display Settings
fi: Näyttämisen asetukset

en: Do Not Import
fi: Älä tuo

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Done
fi: Tehty

en: Download .ics file
fi: Lataa .ics-tiedosto

en: Draft
fi: Luonnos

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
fi: Tapahtumapaikkojen ja -järjestäjien kaksoiskappaleet

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit %s Category
fi: Muokkaa %s kategoriaa

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Ticket
fi: Muokkaa lippua

en: Edit Venue
fi: Muokkaa paikkaa

en: Edit in %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit ticket
fi: Muokkaa lippua

en: Editing the ticket price is currently disallowed.
fi: Lipun hinnan muuttaminen on tällä hetkellä estetty.

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Email sent successfully!
fi: Sähköposti lähetetty onnistuneesti!

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Enable Google Maps
fi: Ota Google Maps käyttöön

en: Enable comments on event pages.
fi: Ota kommentit käyttöön tapahtumasivuilla.

en: Enable event views
fi: Ota käyttöön tapahtumanäkymät

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
fi: Ota käyttöön reaaliaikainen ajax päivämäärän valinnalle loppukäyttäjälle (Käyttäjän syöttöä ei vaadita)

en: Enable the Month View Cache
fi: Ota käyttöön kuukausnäkymän välimuisti

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
fi: Ota tämä asetus käyttöön tallentaaksesi debug-tietoja. Oletuksena tiedot kirjatuvat palvelimelle PHP:n virhelokiin. Jos haluat nähdä lokeja selaimessasi, suosittelemme, että asennat %s, ja etsit "Tribe"-välilehden debug-tiedoista.

en: Enable timezone support
fi: Lisää aikavyöhyketuki

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: End Date &amp; Time:
fi: Lopetuspäivä ja -aika:

en: End Date / Time:
fi: Lopetusajankohta:

en: End of day cutoff
fi: Päivän loppumisajankohta

en: End sale:
fi: Lopeta myynti:

en: End:
fi: Loppuu:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
fi: Lisää 0, jos %s ovat maksuttomia tai jätä tyhjäksi piilottaaksesi kentän.

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
fi: Anna muotoilu päivämäärille, joissa näytetään vain kuukausi ja vuosi. Tätä käytetään kuukausinäkymässä.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
fi: Anna muotoilu päivämäärien näyttämiseksi ilman vuotta. Tätä käytetään, kun näytetään tapahtuma kuluvalta vuodelta.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
fi: Anna erottaja, joka sijoitetaan päivämäärän ja ajan väliin, kun kumpikin näytetään.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
fi: Anna erottaja, jota käytetään tapahtuman alku- ja loppuajan välissä.

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error when sending the email
fi: Virhe lähetettäessä sähköpostia

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Add-Ons
fi: Tapahtuma-lisäosat

en: Event Category
fi: Tapahtumaluokka

en: Event Cost
fi: Tapahtuman hinta

en: Event Currency Position
fi: Tapahtuman valuutan sijainti

en: Event Currency Symbol
fi: Tapahtuman valuuttasymboli

en: Event Description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event Details
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event End Date
fi: Tapahtuman päättymispäivä

en: Event End Time
fi: Tapahtuman päättymisaika

en: Event Fields
fi: Tapahtumakentät

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Event Organizer Name
fi: Tapahtuman järjestäjän nimi

en: Event Show Map
fi: Näytä tapahtuma kartalla

en: Event Show Map Link
fi: Näytä tapahtuman karttalinkki

en: Event Start Date
fi: Tapahtuman aloituspäivä

en: Event Start Time
fi: Tapahtuman aloitusaika

en: Event Tags
fi: Tapahtumatägit

en: Event Tags:
fi: Tapahtuman avainsanat:

en: Event Venue Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Event Views Navigation
fi: Navigointinäkymä

en: Event Website
fi: Tapahtuman sivusto

en: Event published. %1$sView %2$s
fi: Tapahtuma julkaistu. %1$sNäytä %2$s

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Import
fi: Tapahtumien tuonti

en: Events List
fi: Tapahtumalista

en: Events Settings
fi: Tapahtumien asetukset

en: Events URL slug
fi: Tapahtumien URL-osoite

en: Events template
fi: Tapahtumien pohja

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
fi: Joka kerran, kun joke antaa %s5 tähteä%s, uusi keijukainen syntyy. Okei, ei ehkä kuitenkaan, mutta useampi tyytyväinen käyttäjä tarkoittaa enemmän apua foorumilla. Yhteisö tarvitsee äänesi!

en: Export
fi: Vie

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
fi: Usein kysytyt kysymykset, dokumentaatio, ohjeet ja keskustelupalstat

en: Failed to import record in row %d.
fi: Tuonnin poiminta epäonnistui rivillä %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Field ID:
fi: Kentän ID:

en: Fiji
fi: Fidži

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
fi: Suodata ostajan nimen, lippu #, tilaus # tai turvakoodin mukaan

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Finalized:
fi: Valmis:

en: Find %s
fi: Etsi %s

en: Find out more
fi: Lue lisää

en: Find out more »
fi: Lue lisää »

en: Finding & extending your calendar.
fi: Kalenterin löytäminen ja laajentaminen.

en: Finding your calendar.
fi: Kalenterin löytäminen.

en: Finland
fi: Suomi

en: France
fi: Ranska

en: France, Metropolitan
fi: Ranska, Metropolitan

en: Free
fi: Vapaa

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: General
fi: Yleinen

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Germany
fi: Saksa

en: Getting Started
fi: Aloittaminen

en: Google Calendar
fi: Google-kalenteri

en: Google Maps default zoom level
fi: Google Mapsin oletuszoomaustaso

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guadeloupe
fi: Guadeloupen

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
fi: Onko sinulla tapahtuma, joka jatkuu yli puolenyön? Valitse aika tapahtuman lopun jälkeen välttääksesi tapahtuman näkymistä seuraavan päivän kalenterissa.

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Heard And Mc Donald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Help
fi: Apua

en: Here is the iCal feed URL for your events:
fi: Tässä on tapahtumien iCal syötteen URL:

en: Hide From %s Listings
fi: Piilota %s listauksista

en: Hide the following settings tabs on every site:
fi: Piilota seuraavat asetusten välilehdet jokaisella sivustolla:

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
fi: Hmmm... jokin on pielessä tämän validaattorin kanssa. Ota yhteyttä %stukeen%s.

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanivaltio)

en: Hungary
fi: Unkari

en: Iceland
fi: Islanti

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
fi: Jos olet perehtynyt HTML:ään, voit lisätä koodia tapahtuman pohjan jälkeen. Jotkin teemat voivat vaatia tätä muotoilun tai tyylien toimimiseksi.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
fi: Jos olet perehtynyt HTML:ään, voit lisätä koodia ennen tapahtuman pohjaa. Jotkin teemat voivat vaatia tätä muotoilun tai tyylien toimimiseksi.

en: If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
fi: Mikäli et lisää myynnin aloitus- tai lopetuspäivää, lipunmyynti on avoinna tapahtuman päättymiseen asti.

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
fi: Jos tapahtumillasi on Järjestäjiä tai Tapahtumapaikkoja, suorita noiden tuonti ensin.

en: Import
fi: Vie

en: Import CSV File
fi: Tuo CSV-tiedosto

en: Import Instructions
fi: Tuontiohjeet

en: Import Result
fi: Tuonnin tulokset

en: Import Settings
fi: Tuontiasetukset

en: Import Type:
fi: Tuontityyppi:

en: Import complete!
fi: Tuonti valmis!

en: In order to RSVP, you must enter your name and a valid email address.
fi: Varataksesi lipun sinun on annettava nimesi sekä toimiva sähköpostiosoite.

en: Include events in main blog loop
fi: Sisällytä tapahtumat blogin etusivun listaukseen

en: India
fi: Intia

en: Initializing Tribe Events on %s
fi: Otetaan käyttöön Tribe Tapahtumat %s

en: Inserted: %d
fi: Lisätty: %d

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Invalid Email
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Invalid Event ID
fi: Virheellinen tapahtumatunnus

en: Invalid User ID
fi: Käyttäjän tunnus ei kelpaa

en: Invalid field type specified
fi: Virheellinen kentän tyyppi

en: Invalid or incomplete field passed
fi: Virheellinen tai puutteellinen kenttä syötetty

en: Iran (Islamic Republic Of)
fi: Iran (islamilainen tasavalta)

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Keep The Events Calendar Core FREE
fi: Pidä Tapahtumat-lisäosan ydin MAKSUTTOMANA

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kiribati
fi: Kiribatin

en: Knowledgebase
fi: Tietämyskanta

en: Korea, Democratic People's Republic Of
fi: Korean demokraattinen kansantasavalta

en: Korea, Republic Of
fi: Korean tasavalta

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Last Update
fi: Viimeisin päivitys

en: Latest Version:
fi: Uusin versio:

en: Lebanon
fi: Libanon

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License key(s) updated.
fi: Lisenssiavain/avaimet päivitetty.

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: List
fi: Lista

en: Listed %s
fi: listatut %s

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Loading %s
fi: Ladataan %s

en: Location
fi: Paikka

en: Looking for More Features?
fi: Etsitkö lisää ominaisuuksia?

en: Looking for Something Special?
fi: Etsitkö jotain erityistä?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lisätietokenttiä, yhteisöllisiä tapahtumia, lipunmyyntiä ja paljon muuta?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lipunmyyntiä, julkisesti lisättyjä tapahtumia, uusia näkymiä ja enemmänkin?

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
fi: j.M.Y @ G:i

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Map Settings
fi: Kartta-asetukset

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Merge Duplicates
fi: Yhdistä kaksoiskappaleet

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States Of
fi: Mikronesian liittovaltio

en: Miscellaneous Settings
fi: Muut asetukset

en: Missing required fields in row %d.
fi: Pakollisia kenttiä puuttuu riviltä %d.

en: Moldova, Republic Of
fi: Moldova

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month and year format
fi: Kuukauden ja vuoden muotoilu

en: Month view events per day
fi: Tapahtumia päivää kohden kuukausinäkymässä

en: Month's %s
fi: Kuukauden %s

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
fi: Tarkempi muotoilu, yrittää hyödyntää teemasi tyylejä.

en: More...
fi: Lue lisää...

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: My %s
fi: Minun %s

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Network
fi: Verkko

en: Network Settings
fi: Verkkoasetukset

en: New %s
fi: Uusi %s

en: New %s Category Name
fi: Uusi %s kategorian nimi

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: News For Events Users
fi: Uutisia Tapahtumat-lisäosan käyttäjille

en: News and Tutorials
fi: Uutiset ja Oppaat

en: News from Modern Tribe
fi: Uutisia Modern Tribelta

en: Newsletter Signup
fi: Tilaa uutiskirje

en: Next
fi: Seuraava

en: Next %s
fi: Seuraavat %s

en: Next Day
fi: Seuraava päivä

en: No %s found
fi: %s ei löytynyt

en: No %s found in Trash
fi: %s ei löytynyt roskakorista

en: No checkbox options specified
fi: Ei valintaruudun asetuksia määritettynä

en: No importer defined for %s
fi: Tuojaa ei ole määritelty kohteelle %s

en: No previous %s
fi: Ei aiempia tapahtumia kohteelle %s

en: No radio options specified
fi: Ei valintanapin asetuksia määritettynä

en: No saved %s exists.
fi: Ei tallennettuja %s olemassa.

en: No select options specified
fi: Ei monivalinnan asetuksia määritettynä

en: Non-existant field validation function passed
fi: Olematon kenttävalidointifunktio annettu

en: None of your settings were saved. Please try again.
fi: Asetuksia ei tallennettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanien liittovaltio

en: Norway
fi: Norja

en: Number of events to show per page
fi: Tapahtumia per sivu

en: Once Every 30 Mins
fi: Kerran Joka 30 Min

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
fi: Yksi sarake CSV-tiedostossasi pitäisi sisältää Tapahtuman nimen. Toisen pitäisi sisältää Tapahtuman alkupäivämäärän. Kaikki muut kentät ovat vapaaehtoisia.

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
fi: Yksi sarake CSV-tiedostossasi pitäisi sisältää Järjestäjän/Tapahtumapaikan nimen. Kaikki muut kentät ovat vapaaehtoisia.

en: Ongoing
fi: Käynnissä oleva

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
fi: Sisältää vain tarvittavan css-koodin monimutkaisten asettelujen, kuten kalenteri- ja viikkonäkymien luomiseen.

en: Order #
fi: Tilaa #

en: Order Status
fi: Tilauksen tila

en: Organizer
fi: Järjestäjä

en: Organizer Email
fi: Järjestäjän sähköposti

en: Organizer Name
fi: Järjestäjän nimi

en: Organizer Phone
fi: Järjestäjän puhelinnumero

en: Organizer Website
fi: Järjestäjän www-osoite

en: Organizers
fi: Järjestäjät

en: Origin:
fi: Alkuperä:

en: Out of stock!
fi: Loppu!

en: PSST... Want a Discount?
fi: Psst... Haluatko alennuksen?

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Parent %s Category
fi: Isäntä %s kategoria

en: Parent %s Category:
fi: Isäntä %s kategoria

en: Past %s
fi: Menneet %s

en: Pending
fi: Odottaa

en: Perform Import
fi: Suorita tuonti

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: Please wait while timezone data is added to your events.
fi: Odota, kun kaikki aikavyöhykkeet lisätään sinun tapahtumiin.

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Post Type:
fi: Artikkelityyppi:

en: Post draft updated.
fi: Artikkelin luonnos päivitetty.

en: Post published. %1$s
fi: Artikkeli julkaistu. %1$s

en: Post scheduled.
fi: Artikkeli ajastettu.

en: Post submitted.
fi: Artikkeli lähetetty.

en: Post types that can have tickets
fi: Artikkelityypit, joihin lippuja voi lisätä

en: Post updated. %1$s
fi: Artikkeli päivitetty. %1$s

en: Postal Code:
fi: Postinumero:

en: Premium Add-Ons
fi: Maksulliset lisäosat

en: Prev
fi: Edellinen

en: Previous %s
fi: Edelliset %s

en: Previous Day
fi: Edellinen päivä

en: Price:
fi: Hinta:

en: Print
fi: Tulosta

en: Published
fi: Julkaistu

en: Purchaser
fi: Ostaja

en: Questions? %sWatch the video%s.
fi: Kysymyksiä? %sKatso video%s.

en: RSVP
fi: Vastaukset

en: Rate It
fi: Arvostele

en: Rate it five stars today!
fi: Anna viisi tähteä jo tänään!

en: Release Notes
fi: Julkaisutiedot

en: Remove
fi: Poista

en: Requires:
fi: Vaatii:

en: Return to the %1$sAttendees Report%2$s.
fi: Palaa %1$sosallistujaraporttiin%2$s.

en: Right here
fi: Täällä

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Saint Kitts And Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Vincent And The Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sale Price:
fi: Myyntihinta:

en: Sao Tome And Principe
fi: Sao Tome ja Principe

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save this ticket
fi: Tallenna tämä tiketti

en: Search
fi: Etsi

en: Search %s
fi: Hae tapahtumia %s

en: Search %s Categories
fi: Etsi %s kategorioista

en: Security Code
fi: Turvakoodi

en: See Event Page
fi: Näytä tapahtumasivu

en: See an example of the link
fi: Katso esimerkki linkistä

en: See who purchased tickets to this event
fi: Katso kuka osti lippuja tähän tapahtumaan

en: Select a Country:
fi: Valitse maa:

en: Select a State:
fi: Valitse osavaltio:

en: Select a User:
fi: Valitse käyttäjä:

en: Select an Image
fi: Valitse kuva

en: Select the appropriate import type.
fi: Valitse soveltuva tuontityyppi.

en: Select the date format to use in datepickers
fi: Valitse muotoilu, jota käytetään päivämäärää valittaessa

en: Select...
fi: Valitse...

en: Sell using:
fi: Myy käyttäen:

en: Selling tickets for recurring events
fi: Lipunmyynti toistuville tapahtumille

en: Send Email
fi: Lähetä viesti

en: Send the attendee list by email
fi: Lähetä osallistujaluettelo sähköpostitse

en: Sending...
fi: Lähetetään...

en: Set as ticket header
fi: Aseta lipun otsakekuvaksi

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
fi: Aseta oletusvaluutta tapahtuman hinnalle. Huomaa, että tämä muutos koskee ainoastaan tulevia tapahtumia.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Show Google Map:
fi: Näytä Google Maps -kartta:

en: Show Google Maps Link:
fi: Näytä Google Maps -linkki:

en: Show The Events Calendar link
fi: Näytä The Events Calendar -linkki

en: Show comments
fi: Näytä kommentit

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
fi: Näytä tapahtumat sivuston muiden artikkelien kanssa. Tapahtumat näkyvät edelleen tapahtumasivulla.

en: Show timezone
fi: Näytä aikavyöhyke

en: Show widget only if there are upcoming events:
fi: Näytä vimpain vain, jos siinä on tulevia tapahtumia:

en: Show:
fi: Näytä:

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Single event URL slug
fi: Yksittäisen tapahtuman URL-osoitteen muoto

en: Skipped row numbers: %s
fi: Ohitettujen rivien numerot: %s

en: Skipped: %d
fi: Ohitettu: %d

en: Slovakia (Slovak Republic)
fi: Slovakia

en: Sold %d
fi: Myyty %d

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
fi: Valitettavasti The Events Calendar vaatii PHP version %s tai uudemman. Keskustele palveluntarjoajasi kanssa uudemmasta PHP versiosta.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
fi: Valitettavasti The Events Calendar vaatii WordPress version %s tai uudemman. Päivitä WordPress.

en: Sorry, key validation server is not available.
fi: Pahoittelemme, validointiavaimen vahvistusserveri ei ole saatavilla.

en: Sorry, this key is expired.
fi: Pahoittelemme, tämä avain on vanhentunut.

en: Sorry, this key is not valid.
fi: Pahoittelemme, tämä avain ei kelpaa.

en: Sorry, this key is out of installs.
fi: Pahoittelemme, tämän avaimen asennusmäärien raja on saavutettu.

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Georgia, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia, Eteläiset Sandwichsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: St. Pierre And Miquelon
fi: St. Pierre ja Miquelon

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

en: Start Date &amp; Time:
fi: Aloituspäivä ja -aika:

en: Start Date / Time:
fi: Aloitusajankohta:

en: Start sale:
fi: Aloita myynti:

en: Start:
fi: Alkaa:

en: State or Province:
fi: Osavaltio tai maakunta:

en: Sticky in Month View
fi: Kiinnitä kuukausinäkymään

en: Stock:
fi: Jäljellä:

en: Support
fi: Tuki

en: Support Resources
fi: Tuki

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria

en: System Information
fi: Järjestelmäinformaatio

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tanzania, United Republic Of
fi: Tansania

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
fi: Teeman muokkaukset pitäisi siirtää oikeaan alikansioon: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
fi: Teeman muokkaukset pitäisi siirtää oikeaan alikansioon: tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
fi: Väliaikaistiedostoa ei löydetty. Ei voitu tallentaa %s.

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thanks for Updating The Events Calendar
fi: Kiitos että päivitit The Events Calendarin

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
fi[0]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.
fi[1]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
fi: Edellä olevan tulisi mieluiten olla monikossa, ja tämä yksikkö.<br />Yksittäisen tapahtuman URL on: %s

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
fi: Valuutan symboli on yleensä ennen arvoa. Valitsemalla tämän vaihtoehdon symboli sijoitetaan arvon jälkeen.

en: The file went away. Please try again.
fi: Tiedosto meni pois. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The following fields are required for a successful import:
fi: Seuraavat kentät vaaditaan tuonnin onnistumiseksi:

en: The import statistics above have the following meaning:
fi: Yläpuolisten tuontitilastojen merkitykset:

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
fi: Suurin kuvakoko sähköpostissa on 580 pikseliä leveä, millä tahansa korkeudella, joka sitten skaalataan mobiililaitteille. Jos haluat "retina" tuen lataa 1160 pikseliä leveä kuva.

en: The request was sent insecurely.
fi: Pyyntö lähetettiin suojaamattomana.

en: The request wasn't sent from this tab.
fi: Pyyntöä ei lähetetty tältä välilehdeltä.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
fi: Pyydetty päivämäärä "%s" ei ole oikea &ndash; näytetään sen sijaan nykyinen kuukausi

en: The slug used for building the events URL.
fi: Tapahtumien URL-osoitteen muoto.

en: There are no fields setup for this tab yet.
fi: Tällä välilehdellä ei ole vielä kenttiä.

en: There are no upcoming %s at this time.
fi: Tällä hetkellä ei ole tulevia %s.

en: There were no results found.
fi: Ei tuloksia.

en: This %s has passed.
fi: Tämä %s on mennyt.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
fi: Tämän kalenterin voimalähteenä toimii The Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
fi: Tämä on yhteisön luoma tapahtuma. Oletko varma, että haluat myydä lippuja siihen?

en: This file has column names in the first row
fi: Tässä tiedostossa on sarakkeiden nimiä ensimmäisellä rivillä.

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
fi: Täällä voit muokata Modern Triben The Events Calendarin verkkoasetuksia.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
fi: Tätä valintaa ei näytetä, kun "Poista hakupalkki" on valittu Näyttämisen asetusten välilehdessä.

en: Ticket #
fi: Lippu #

en: Ticket Description:
fi: Lipun kuvaus:

en: Ticket Name:
fi: Lipun nimi:

en: Ticket Settings
fi: Lippuasetukset

en: Ticket Type
fi: Lipputyyppi

en: Ticket header image
fi: Lippujen otsakekuva

en: Ticket type
fi: Lipputyyppi

en: Tickets
fi: Liput

en: Time &amp; Date
fi: Aika &amp; päivä

en: Time range separator
fi: Aikajaksojen erottaja

en: Time:
fi: Aika:

en: Timezone Settings
fi: Aikavyöhykeasetukset

en: Timezone mode
fi: Aikavyöhykkeen tila

en: Timezone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To import organizers or venues:
fi: Tuodaksesi järjestäjiä ja tapahtumapaikkoja:

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huominen

en: Total Sold:
fi: Myyty yhteensä:

en: Tribe Event Add-Ons
fi: Tribe Tapahtumalisäosat

en: Tribe Events Styles
fi: Tribe Event Styles

en: Trinidad And Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks And Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Undo Check in
fi: Kumoa sisäänkirjaus

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Unknown or not set
fi: Tuntematon tai määrittelemätön

en: Unnamed %s
fi: Nimeämätön %s

en: Unnamed Venue
fi: Nimeämätön tapahtumapaikka

en: Upcoming %s
fi: Tulevat %s

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Update %s Category
fi: Päivitä %s kategoria

en: Update Timezone Data
fi: Päivitä aikavyöhyketieto

en: Update complete: timezone data has been added to all events in the database.
fi: Päivitys valmis: aikavyöhyketieto on lisätty kaikkiin tapahtumiin tietokannassa.

en: Updated: %d
fi: Päivitetty: %d

en: Upgrade Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
fi: Lähetä CSV-tiedosto yhdellä kirjauksella riviä kohden. Ensimmäinen rivi voi sisältää sarakkeiden nimiä (tee merkintä alapuoleiseen valintaruutuun).

en: Upload image for the ticket header
fi: Lataa kuva lipun otsakkeeseen

en: Use Javascript to control date filtering
fi: Käytä JavaScriptiä kontrolloidaksesi päivämäärän filteröintiä

en: Use New %s
fi: Käytä uutta %s

en: Use Saved %s:
fi: Käytä tallennettua %s:

en: Use the local timezones for each event
fi: Käytä paikallista aikavyöhykettä jokaiselle tapahtumalle

en: Use the sitewide timezone everywhere
fi: Käytä sivustonlaajuista aikavyöhykettä kaikkialla

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
fi: Käytä tätä jakaaksesi kalenterin tiedot Google-kalenterin, Apple iCal:in ja muiden yhteensopivien sovellusten kanssa

en: Valid Key! Expires on %s
fi: Lisenssiavain kelvollinen! Erääntyy %s

en: Venue
fi: Tapahtumapaikka

en: Venue Address
fi: Tapahtumapaikan osoite

en: Venue Address 2
fi: Tapahtumapaikan osoite 2

en: Venue City
fi: Tapahtumapaikan kaupunki

en: Venue Country
fi: Tapahtumapaikan maa

en: Venue Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Venue Phone
fi: Tapahtumapaikan puhelinnumero

en: Venue State/Province
fi: Tapahtumapaikan osavaltio tai maakunta

en: Venue Website
fi: Tapahtumapaikan www-sivu

en: Venue Zip
fi: Tapahtumapaikan postinumero

en: Venues
fi: Tapahtumapaikat

en: Version
fi: Versio

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: View
fi: Katso

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
fi[0]: Näytä %1$s %2$s
fi[1]: Näytä kaikki %1$s %2$s

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View All %s
fi: Näytä kaikki %s

en: View All Add-Ons
fi: Näytä kaikki lisäosat

en: View As
fi: Näytä

en: View Calendar
fi: Näytä kalenteri

en: View Update Page
fi: Näytä päivityssivu

en: View Welcome Page
fi: Näytä tervetulosivu

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
fi: Näytä sivu, joka näytettiin heti lisäosan asentamisen jälkeen.

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
fi: Näytä sivu, joka näytettiin lisäosan päivittämisen yhteydessä.

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (U.S.)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Wallis And Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: We hope our plugin is helping you out.
fi: Toivomme lisäosamme auttavan sinua.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
fi: Lähetämme alennuksia ydinkäyttäjillemme uutiskirjeen välityksellä.

en: We were unable to process your request. Please try again.
fi: Emme pystyneet prosessoimaan pyyntöänne. Olkaa hyvä, yrittäkää uudelleen.

en: Website:
fi: Kotisivu:

en: Week's %s
fi: Viikon %s

en: Welcome to The Events Calendar
fi: Tervetuloa tapahtumakalenteriin

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: When will ticket sales occur?
fi: Milloin liput ovat myynnissä?

en: Where's my calendar?
fi: Missä minun kalenterini on?

en: Why am I seeing this message?
fi: Miksi näen tämän viestin?

en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yesterday
fi: Eilinen

en: You %1$scannot%2$s use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.%3$sYour single Event URL is like: %4$s
fi: Et %1$svoi%2$s käyttää samaa osoitetta kuin edellä. Edellä olevan tulisi mieluiten olla monikko, ja tämän yksikkö.%3$sSinun yksittäisen tapahtuman URL on muotoa: %4$s

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
fi: Käytät versiota %s ja ansaitset halauksen. :-)

en: You are up to date!
fi: Olet ajan tasalla!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
fi: Voit käyttää Näyttövaihtoehtoja valitaksesi, mitkä sarakkeet haluat nähdä. Valinta toimii alla olevassa taulukossa, sähköpostissa, tulostuksessa ja CSV-viennissä.

en: You can't RSVP more than the total remaining tickets.
fi: Et voi varata enempää lippuja kuin mitä niitä on jäljellä.

en: You don't have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole lupaa tehdä tätä.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
fi: Saatat löytää kahdentuneita tapahtumapaikkoja ja järjestäjiä päivittäessäsi 3.0:aa aikaisemasta versiosta. Klikkaa tätä painiketta yhdistääksesi automaattisesti identtiset tapahtumapaikat ja -järjestäjät.

en: You must select at least one view.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi näkymä.

en: You need to select a user or type a valid email address
fi: Sinun pitää valita käyttäjä tai kirjoittaa voimassa oleva sähköpostiosoite

en: You need to upgrade!
fi: Sinun täytyy päivittää!

en: You've requested a non-existent tab.
fi: Välilehteä ei ole olemassa.

en: Your RSVP has been received! Check your email for your RSVP confirmation.
fi: Osallistumisilmoituksesi on vastaanotettu! Vahvistus on lähetetty sinulle sähköpostitse.

en: Your current Events URL is %s
fi: Nykyinen tapahtuma-URL on %s

en: Your current events URL is: %s
fi: Nykyinen tapahtumien URL on: %s

en: Your form had the following errors:
fi: Lomakkeessa oli seuraavat virheet:

en: Your ticket has been deleted.
fi: Lippusi on poistettu.

en: Your ticket has been saved.
fi: Lippusi on tallennettu.

en: Your tickets
fi: Lippusi

en: Your tickets from %s
fi: Lippusi - %s

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
fi: Versiosi The Events Calendarista ei ole ajan tasalla jonkin tapahtumakalenterin lisäosan kanssa. Ole hyvä ja %späivitä nyt.%s

en: Zambia
fi: Sambia

en: all
fi: kaikki

en: attendees
fi: osallistujat

en: category
fi: kategoria

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
fi[0]: %sluokka
fi[1]: %sluokat

en: day
fi: päivä

en: event
fi: tapahtuma

en: events
fi: tapahtumat

en: iCal Export
fi: iCal-vienti

en: list
fi: lista

en: month
fi: kuukausi

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
fi: funktion nimellä:

en: or
fi: tai

en: page
fi: sivu

en: past
fi: mennyt

en: today
fi: tänään

en: unknown date
fi: tuntematon päivämäärä

en: upcoming
fi: tuleva
